Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Film Válka s mloky bude ve 3D. Poslední z Aporveru také

Martin Peška

Martin Peška

22. 4. 2011

!Exkluzivně!Filmové zpracování Čapkova sci-fi románu Válka s mloky se objeví v kinech na podzim roku 2013 ve 3D. Ve čtvrtek 21. dubna to redakci Topzine.cz exkluzivně sdělil Jiří Košťál z produkční agentury Actors´s Runway Agency.

OBR: Válka s mloky

Zdroj: Actor´s Runway Agency

S 3D technologií momentálně tým režiséra Tomáše Krejčího pracuje na českém fantasy snímku Poslední z Aporveru, na němž aktuálně probíhá postprodukční práce. „Nyní se dělají vizuální efekty, na kterých pracuje 150 lidí v šesti studiích. Čtyři studia jsou česká, jedno německé a jedno polské,“ řekl Jiří Košťál a dodal, že během letošního léta by měla proběhnout dotáčka a premiéra je již definitivně stanovena na 22. března 2012 (původně 22. září 2010).

Čtěte také: Rozhovor s režisérem a producentem Války s mloky

Oba zmíněné filmy, Válka s mloky i Poslední z Aporveru, by se měly právě dnes prezentovat na plzeňském filmovém festivalu Finále. Skrze festival chtějí tvůrci Války s mloky apelovat na český stát, který do této chvíle na film nepřispěl. Celkový rozpočet by se přitom mohl vyšplhat až na 9 milionů eur.

Castingy na hlavní role ve Válce s mloky probíhají u nás. Ve filmu by se tak podle Jiřího Košťála měly objevit mladé a neokoukané tváře. Prý se také zvažuje obsazení jedné z hlavních rolí hercem ze zámoří. Stále však není finální verze scénáře, který se nyní podle slov spoluproducenta Košťála futruje Čapkem.

OBR: Vše o filmu Válka s mloky

Natáčet se má v Německu, Polsku, Thajsku a snad i v Česku. Jazykem bude s největší pravděpodobností angličtina, kvůli 3D technologii pak půjde film do českých kin v dabingu.

Podívejte se na původní výtvarné návrhy

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Válka s mloky bude ve 3D. Poslední z Aporveru také

Hide picture