Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Filmová Válka s mloky dostane nový scénář. Píše ho Robert Geisler

Martin Peška

Martin Peška

20. 11. 2013

FOTO: Scénárista Robert GeislerDo ambiciózního filmového projektu Válka s mloky se nově zapojil Robert Geisler, scénárista experimentální reality komedie Polski film a držitel Českého lva za scénář k filmu Protektor.

FOTO: Scénárista Robert Geisler

Scénáře filmové Války s mloky se nakonec ujal Robert Geisler. Zdroj: Salamander Syndicates

„Když do projektu vstoupil renomovaný scénárista Robert Geisler, bylo to pro nás požehnání z nebes, protože jeho nápady jak z knihy, která nemá žádnou souvislou dějovou linii či hlavní postavu, udělat napínavý, výpravný a konzistentní příběh, jsou prostě úžasné,“ uvedl k novému členovi filmového štábu Války s mloky režisér Tomáš Krejčí.

Geisler spolu s Krejčím chtějí nakonec Čapkův příběh vyprávět jako ‚rodinnou‘ ságu Povondrů a Bondů. „To jsou postavy, které se v knize vyskytují, ale vždy jen v několika kapitolách. Malý František Povondra nám dospěje a společně s dcerou Bondyho (ano, vymysleli jsme Bondymu dceru – to jsou ti filmaři) prožijí celou ‚historii‘ od A do Z,“ prozradil Robert Geisler a dodal: „A taky se jim narodí dcera; ti filmaři zkrátka všude cpou love story.“

Geisler je podle slov Krejčího už asi osmým kandidátem na scénáristu filmu. Před jeho zapojením se pracovalo s materiály od Jany Ozorákové. Ta počítala s přidáním hned dvou nových postav (psali jsme), které by provázely diváka dějem.

„Jana se rozhodla pro spíše volnější adaptaci a my se rozhodli, že se chceme více držet předlohy a tomu, co je spojeno s jejím odkazem a tak jsme se s Janiným scénářem museli rozloučit,“ vysvětlil Krejčí, proč ustoupil od scénáře od Ozorákové, se kterou spolupracuje i na projektu fantasy snímku Poslední z Aporveru.

Režisér Tomáš Krejčí se nechal slyšet, že do natáčení chce mít na stole ještě alespoň dvě verze scénáře, ale tvorba storyboardu už byla započata.

Tvůrci filmu, který vznikne pravděpodobně v koprodukci Německa, Velké Británie, České republiky, Polska, Slovenska a USA prozatím potvrdili herecké obsazení tří rolí. Roli kapitána Van Tocha by měl ztvárnit člen divadla Járy Cimrmana Jan Hraběta, pro roli jeho pobočníka Jensena byl vybrán německý herec Matthias Hues (fanouškům sci-fi známý jako klingonský generál z filmu Star Trek VI: Neobjevená země). Zámožného obchodníka pana G. H. Bondyho by měl hrát americký herec Christopher Lloyd, známý mimo jiné jako velitel Krug ve filmu Star Trek III: Pátrání po Spockovi.

Jedním z kandidátů na hlavní roli, Františka Povondru, mají tvůrci vytipovaného Ewana McGregora. Nový scénář mu ale ještě zaslán nebyl.

Za účelem, zda jsou plány týmu okolo Krejčího reálné, bylo natočeno již několik testů včetně scény prvního setkání mloků a člověka. Za poslední rok se ale točila jen scéna, kde mloci zabijí psa. Krejčí přiznává, že více se nestihlo kvůli fantasy Poslední z Aporveru, který se potýká s problémem vypovězení koprodukční smlouvy ze strany České televize a nesplácení závazků ze strany jednoho ze slovenských koproducentů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmová Válka s mloky dostane nový scénář. Píše ho Robert Geisler

Hide picture