Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Filmové hračky: Vybrali jsme 5 filmových panenek, které mají chuť zabíjet

Denisa Marešová

Denisa Marešová

14. 8. 2019

Vedle roztomilých plyšových medvídků a sexy barbín s dokonalou postavou existují i jiné hračky –  nepěkné panenky s chutí zabíjet. Věřte, že byste s nimi neradi přišli do styku, natož si s nimi jen chvíli hráli.

Vraždící a posedlé hračky toužící po krvi patří k hororu již dlouhá léta. Pověstnou panenku Chucky zná i hororovým žánrem neposkvrněný divák. Ta ovšem není jedinou loutku či hračkou, která umí leckomu nahnat strach. Sestavili jsme pro vás žebříček nejděsivějších panenek v hororech a takhle to dopadlo.

5. Zubatý Zuni  z hororu Trilogy of terror (1975)

Jedna z částí této trilogie jménem Amelie rozvíjí příběh ženy, jež je terorizovaná postavičkou jménem Zuni, což je původem Aboriginec s velkým černým hárem a spoustou ostrých zubů. Časem se ukáže, že v Zunim je duše domorodého válečníka se jménem He Who Kills, který se snaží Amelii zabít a převtělit se do ní.

Zubáč Zuni, který se snaží dostat Amélii

Původně měl být tento film pouze pilotem k rozsáhlé televizní sérii, ale kvůli neúspěchu z toho sešlo. Názvy dvou dalších příběhů jsou Julie a Millicent and Theres.

4. Fat s tváří herce z filmu Kouzlo (1978)

Horor Kouzlo je příběhem o loutce a břichomluvci, kterého začne jeho podivná loutka Fat ovládat a přivádět ho na podivné myšlenky. V hlavní roli exceluje Anthony Hopkins, podle jehož vzhledu byl Fat navržen a vyroben.

Zlé břichomluvecké loutky můžeme vidět i v několika dalších hororech, stal se z nich hojně využívaný původ zla, například ve filmu Zlověstné ticho nebo starší snímek Devil Doll, a další.

3. Velice zlobivý klaun v Poltergeistu (1982)

Dnes již klasický horor Poltergeist pojednává o temných, nadpozemských silách, které se usadí v domě jedné rodiny a terorizují ji. Jedna z nejznámějších scén, jež je parodována například ve snímku Scary Movie 2, ukazuje oživlou hračku – zlého klauna, který se snaží uškrtit Robbieho svou dlouhou látkovou rukou.

Malý Robbie s ďábelským klaunem v zádech

Tento klaun s maniakálním úsměvem na tváři stáhne malého Robbieho pod postel, kde spolu bojují. Není divu, že se u mnoha lidí projevila tzv. coulrophobia, neboli strach z klaunů. Po tomto filmu už nikdy nebude klidně usínat tak jako dřív.

2. Chucky a Dětská hra (1988)

Panenka Chucky je asi nejproslulejší vraždící hračkou, kterou proslavil horor Dětská hra. Zdánlivě nevinná hračka zkomplikuje život nejedné rodině, a to poté, co je do ní pomocí voodoo převtělen umírající vrah Charles Lee Ray. Ten pak pomocí panenky dál vraždí.

Chuckyho po převtělení dostane malý chlapec Alex k narozeninám a tím vše začíná. Ani ne půlmetrová panenka pochodující s nožem vraždí a kleje jako starý chlap, Alex to ví, ale žádný dospělý mu to nevěří a na to začnou doplácet…

Dobrá zpráva pro fanoušky, nyní se chystá remake tohoto slavného filmu.

1. Saw (2004-2010)

A vítězem se stává? Billy. Loutka z hororové série Saw je jednou z nejstrašidelnějších postav. Jeho černý oblek, červená tříkolka, na níž pořád jezdí, neskutečně ďábelský obličej a strašidelný smích, tak to jsou všechno atributy spojené s touto vražednou loutkou.

Billy, jehož si spousta lidí plete se samotným Jigsawem, se objeví v každém díle celé ságy a bývá často poslem špatných zprav, vidět ho na vlastní oči by neznamenalo nic dobrého.

Máte pořád chuť si hrát s panenkami?

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Filmové hračky: Vybrali jsme 5 filmových panenek, které mají chuť zabíjet

Hide picture