Menu
FANZINE.cz
Literární soutěže a ceny v žánrech sci-fi, fantasy a horor

Finalisté soutěže Cena Fantazie 2012. Kdo nakonec zvítězí?

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

26. 9. 2012

OBR: Cena Fantazie 2012V úterý 18.9.2012 byly v Bratislavě vyhlášeny výsledky prvního kola literární soutěže Cena Fantazie.  Letos se přihlásilo na 187 autorů s 223 povídkami. Vybírat tedy rozhodně bylo z čeho. Zde vám přinášíme finálové bojovníky.

FOTO: Luboš Kostelný

Poznáte jednoho z letošních porotců? Známý herec Luboš Kostelný. Zdroj: cenafantazie.sk

Do finálové pětky nakonec postoupili tito autoři: Martin Hatala z Košic („Prianie jazera“), Marja Holecyová z Nitry („Kalkulačka smrti“), Janka Javorka z Nitry („CC 2.0“), Katarína Pivarčiová z Bratislavy („Slovenský Stalingrad“) a Ján Stopjak z Kysuckého Nového Mesta („Biela tma“). Z pohledu žánrů se finálová sestava skládá ze dvou  sci-fi povídek, dvou fantasy povídek a jednoho hororu.

Přečtěte si: Loňským vítězem Ceny Fantázie se stal Jan Čipkár

„Keď sa pozriem na finalistov, iba dvaja z nich (Hatala, Pivarčiová) sa zúčastnili v niektorom z predošlých ročníkov, napriek tomu dnešní finalisti porazili aj niekoľko starých harcovníkov slovenskej poviedkovej fantastiky. Súboj celej finálovej päťky bol však vyrovnaný a rozhodnutie o víťazovi bude na čitateľoch,“ řekl organizátor soutěže Ivan Aľakša.

Druhé kolo soutěže začne již 1. 10. 2012, kdy bude finálová pětka povídek zveřejněna na internetovém portálu Kultura.sme.sk. O konečném vítězi tedy rozhodnou sami čtenáři. Výsledky zveřejní organizátoři 10. 11. 2012 v rámci doprovodného programu na Mezinárodním knižním veletrhu Bibliotéka v Bratislavě.

OBR: Cena Fantazie 2012

Cena Fantazie ve stylu Andyho Warhola. Nepřipomíná vám nahé ženy? Zdroj: cenafantazie.sk

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Finalisté soutěže Cena Fantazie 2012. Kdo nakonec zvítězí?

Hide picture