Menu
FANZINE.cz
Technologie

Firmě Sony se stal epic fail! Čísla kreditek milionů zákazníků PSN byla ukradena

Peter Kačina

Peter Kačina

27. 4. 2011

 

Dohady o nefunkčnosti služby PlayStation Network (PSN) se staly pravdivými. Sony potvrdila hackerský útok na svoji síť a vyřadila ji z provozu. Podle zpráv z oficiálního PlayStation Blogu může být PSN vypnutá ještě několik dalších dnů.

PlayStation 3 má oproti konkurenčnímu Xboxu 360 výhodu v podobě bezplatného online hraní Zdroj: Sony.com

„Zjistili jsme, že od 17. do 19. dubna 2011 byla zcizena data uživatelů služeb PlayStation NetworkQriocity v souvislosti s ilegálním, neautorizovaným vstupem do naší sítě,“ napsalo včera vedení Sony na oficiálním PlayStation blogu.

Hráči by měli být obezřetní vůči všem jen trochu podezřelým emailům, telefonátům či dopisům, které po nich budou požadovat jakákoli osobní data. Sony také vyzývá hráče ke kontrole výpisů z kreditních karet. Odcizena byla podle Sony různá osobní data od uživatelských, jako jsou jméno, adresa, země původu, emailová adresa, datum narození, až po login a heslo do PSN.

Je možné, že byla ukradena i profilová data. Například historie nákupů či bezpečnostní otázka a odpoveď pro změnu hesla na PSN. Nejdrtivejší zprávou od Sony ale je, že nemůže vyloučit ani odcizení informací o kreditních kartách, které byly použity na PSN nebo Qriocity.

Před časem čelila Sony vyhrůžkám od skupiny Anonymous (známé hlavně kvůli útokům na stránky Mastercard a Visa potom, co obě společnosti odmítli přijímat transakce pro Wikileaks) kvůli kauze prolomení ochrany Playstationu 3 Georgem Hotzem.

Před nějakou dobou se na internetu objevila i údajná konverzace hackerů, jenž rozšifrovali většinu příchozích i odchozích paketů ze služby PSN i komunikaci konzole s bezpečnostními servery.

Otázku, proč Sony neinformovala hráče dřív než až týden po útoku, aby mohli případně zablokovat své karty, zodpoveděl dnes ráno Patrick Seybold: „Je rozdíl mezi tím, kdy jsme zjistili útok do naší sítě a kdy jsme přišli na to, že mohlo dojít k úniku citlivých dat.“

K opravě PSN si firma přizvala expertní odborníky a společně teď analyzují, jaký dopad mohl mít hackerský útok. Sony slibuje dopadení pachatelů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Firmě Sony se stal epic fail! Čísla kreditek milionů zákazníků PSN byla ukradena

Hide picture