Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

FOTKY: Animefest 2012 setnul nudu v Brně velkým mečem

Jan Nohovec

Jan Nohovec

9. 5. 2012

Animefest 2012 (perex)O víkendu 4. až 6. května proběhl na brněnském výstavišti Animefest, tedy největší samostatné celorepublikové setkání fanoušků japonských animovaných filmů a komiksů – jednoduše anime a mangy.

FOTO: Animefest Brno 2012

Foto: Tereza Ticháčková, FANZINE.cz

Poté, co se zavřelo kino Scala, se letos největší festival anime a mangy – Animefest – přesunul na brněnské výstaviště do Kongresového centra a pavilonu Rotunda. Právě je v průběhu víkendu navštívily stovky účastníků, mnozí v extravagantních kostýmech ze svých oblíbených japonských filmů, seriálů a komiksů. O cosplayi, jak se tomuto zvyku přezdívá, se v průběhu víkendu konaly přednášky, workshopy, divadlo a soutěž o ten nejlepší kostým.

Organizátoři ovšem připravili program mnohem bohatší, tudíž mohl probíhat hned v několika sálech, a to dokonce i přes noc. Došlo na workshopy vlastní tvorby, inspirované japonskou kulturou, nebo přednášky o jednotlivých fenoménech i o tom, jak laické veřejnosti šetrně (ne)vysvětlit, co jsou vlastně anime a manga zač a že to nejsou jen animované prasečinky – ačkoli i o hentai a yaoi se tu mluvilo, i když naštěstí až po desáté hodině večerní. Jako doprovodný program probíhaly turnaje v mnoha japonských hrách, od tradičního Go až po moderní taneční hry, jako In The Groove.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTKY: Animefest 2012 setnul nudu v Brně velkým mečem

Hide picture