×
FANZINE.cz

FOTKY: Animefest 2012 setnul nudu v Brně velkým mečem

Animefest 2012 (perex)O víkendu 4. až 6. května proběhl na brněnském výstavišti Animefest, tedy největší samostatné celorepublikové setkání fanoušků japonských animovaných filmů a komiksů – jednoduše anime a mangy.

FOTO: Animefest Brno 2012
Foto: Tereza Ticháčková, FANZINE.cz

Poté, co se zavřelo kino Scala, se letos největší festival anime a mangy – Animefest – přesunul na brněnské výstaviště do Kongresového centra a pavilonu Rotunda. Právě je v průběhu víkendu navštívily stovky účastníků, mnozí v extravagantních kostýmech ze svých oblíbených japonských filmů, seriálů a komiksů. O cosplayi, jak se tomuto zvyku přezdívá, se v průběhu víkendu konaly přednášky, workshopy, divadlo a soutěž o ten nejlepší kostým.

Organizátoři ovšem připravili program mnohem bohatší, tudíž mohl probíhat hned v několika sálech, a to dokonce i přes noc. Došlo na workshopy vlastní tvorby, inspirované japonskou kulturou, nebo přednášky o jednotlivých fenoménech i o tom, jak laické veřejnosti šetrně (ne)vysvětlit, co jsou vlastně anime a manga zač a že to nejsou jen animované prasečinky – ačkoli i o hentai a yaoi se tu mluvilo, i když naštěstí až po desáté hodině večerní. Jako doprovodný program probíhaly turnaje v mnoha japonských hrách, od tradičního Go až po moderní taneční hry, jako In The Groove.

[album: https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/animefest-2012-brno/]Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..