×
FANZINE.cz

FOTO: Pacific Rim bude souboj dvou anomálií, říká režisér del Toro

FOTO: Pacific Rim

Guillermo del Toro dokončuje film s názvem Pacific Rim. Vy nyní máte jedinečnou možnost podívat se, jak snímek bude vypadat, a i zjistit, o čem vlastně bude.

Pacific Rim. Nový film, který pojednává o momentu, kdy se v Pacifiku objeví interdimenzionální trhlina, jež nás spojí s Protisvětem (The Anteverse) a skrz niž začnou do našeho světa proudit nebezpečná monstra. Aby se lidstvo s tímto problémem vypořádalo, vyvine roboty, na nichž bude, aby se hrozbě z hlubin postavily.

Del Toro je nyní v polovině práce na speciálních efektech. „Pacific Rim je jediný film, v němž opravdu nechci, aby takovéto hraní skončilo,“ řekl tvůrce filmu, jenž psal scénář společně s Travisem Beachamem. Je třeba dodat, že del Torovo hraní jen tak opravdu neskončí, protože již teď se dle dřívějších slov režiséra pracuje na sequelu.

Jedna Kaiju dieta pro del Tora, prosím

Monstra, jež budou ohrožovat přímořská města jako Los Angeles nebo Tokio, se nazývají Kaiju, což je japonské slovo pro podivné zvíře. Jsou poctou asijských filmů a pořadů, na kterých del Toro v dětství a mládí vyrostl. Filmy jako Godzilla, Gamera, Ultraman a tak podobně.

„Vyrostl jsem na kaiju dietě,” vzpomíná režisér. Příběh je ale inspirován i kovbojskými filmy, takže se můžeme těšit na řádnou směs nabitou speciálními efekty a hrdinstvím.

V budoucím světě Pacific Rim se však jedná o více než jen pouhou anomálii. „Je to skutečně o tvoření světa, jenž byl formován dvěma paradoxy: obrovská monstra, proti nimž se postaví obří roboti.”

„Stanice Jaeger je v podstatě Alamo. Jsou tam rangeři a maršálové, zejména maršál Stacker Pentecost, který je v centru konfliktu a je jediný, jenž to nemůže a nesmí vzdát.“

Režisér linkoval příběh střetu mezi Jaegers (Roboti) a Kaiju jako souboj dvou střelců v duelu podobném tomu z Divokého západu. Monstra však přijdou s něčím větším než jen s šestiraňákem. Jedno monstrum bude dokonce plivat lávu.

Už nyní vypadá snímek více než dobře, takže se těšme na to, v jakém balení nám ho Guillermo del Toro podá.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..