×
FANZINE.cz

Francis Ford Coppola točí horor. Na pomoc si vzal ducha s tváří Elle Fanning

Do nového hororového thrilleru Francise Forda Coppoly byla obsazena už celkem známá tvář Elle Fanning. Sestra slavné Dakoty Fanning ve snímku ztvární ducha, jenž odhaluje pravdu o vraždě mladé dívky.

Elle Fanning jde po stopách své sestry Dakoty. Zdroj: distributor filmu

Elle Fanning jsme mohli na filmovém plátně spatřit letos po boku Stephena Dorffa ve filmu Odnikud někam. Od té doby se od natáčení neodtrhla. Následoval sci-fi snímek Super 8, jenž bude mít v Česku premiéru letos v září.

Její další spolupráce je spjatá s režisérem Francisem Fordem Coppolou (Kmotr, Drákula), se kterým se pustila do hororu Twixt.

Příběh vypovídá o Hallu Baltimorovi (Val Kilmer), kterému jako spisovateli klesá popularita a kariéra značně upadá. Po čase přijíždí do malého města, kde se pokusí napsat nové veledílo. Právě tam se setkává se záhadou zavražděné dívky. Jednou v noci ho navštíví Duch V (Fanning), aby ho dovedl k pravdě o záhadné vraždě.

Coppola v jednom rozhovoru pro New York  Times prozradil: „Měl jsem loni hodně nočních můr. Jedna z nich se stala i předlohou pro můj nový film. Nejspíš to byl dar, ale i tak se bojím chodit spát.“ Příběh přirovnal ke spisům Nathaniela Hawthornea nebo Edgara Allana Poa.

Ve filmu se objeví i další herci jako Bruce Dern, Ryan Simpkins, Alden Ehrenreich a Ben Chaplin. Coppola se kromě režírování pustil i do produkce a scénáře. Premiéra je naplánovaná na rok 2012.

Twixt

Horor / Thriller
USA, 2011

Režie: Francis Ford Coppola
Hrají: Val Kilmer, Elle Fanning, Bruce Dern, Ryan Simpkins, Alden Ehrenreich, Ben Chaplin, Joanne Whalley, David Paymer, Don Novello

Premiéra: rok 2012Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..