Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Francis Ford Coppola točí horor. Na pomoc si vzal ducha s tváří Elle Fanning

Veronika Jílková

Veronika Jílková

23. 7. 2011

Do nového hororového thrilleru Francise Forda Coppoly byla obsazena už celkem známá tvář Elle Fanning. Sestra slavné Dakoty Fanning ve snímku ztvární ducha, jenž odhaluje pravdu o vraždě mladé dívky.

Elle Fanning jde po stopách své sestry Dakoty. Zdroj: distributor filmu

Elle Fanning jsme mohli na filmovém plátně spatřit letos po boku Stephena Dorffa ve filmu Odnikud někam. Od té doby se od natáčení neodtrhla. Následoval sci-fi snímek Super 8, jenž bude mít v Česku premiéru letos v září.

Její další spolupráce je spjatá s režisérem Francisem Fordem Coppolou (Kmotr, Drákula), se kterým se pustila do hororu Twixt.

Příběh vypovídá o Hallu Baltimorovi (Val Kilmer), kterému jako spisovateli klesá popularita a kariéra značně upadá. Po čase přijíždí do malého města, kde se pokusí napsat nové veledílo. Právě tam se setkává se záhadou zavražděné dívky. Jednou v noci ho navštíví Duch V (Fanning), aby ho dovedl k pravdě o záhadné vraždě.

Coppola v jednom rozhovoru pro New York  Times prozradil: „Měl jsem loni hodně nočních můr. Jedna z nich se stala i předlohou pro můj nový film. Nejspíš to byl dar, ale i tak se bojím chodit spát.“ Příběh přirovnal ke spisům Nathaniela Hawthornea nebo Edgara Allana Poa.

Ve filmu se objeví i další herci jako Bruce Dern, Ryan Simpkins, Alden Ehrenreich a Ben Chaplin. Coppola se kromě režírování pustil i do produkce a scénáře. Premiéra je naplánovaná na rok 2012.

Twixt

Horor / Thriller
USA, 2011

Režie: Francis Ford Coppola
Hrají: Val Kilmer, Elle Fanning, Bruce Dern, Ryan Simpkins, Alden Ehrenreich, Ben Chaplin, Joanne Whalley, David Paymer, Don Novello

Premiéra: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Francis Ford Coppola točí horor. Na pomoc si vzal ducha s tváří Elle Fanning

Hide picture