×
FANZINE.cz

Francouzský soud zakázal dávat jména podle hrdinů Upířích deníků

Módní vlna Upířích deníků zasáhla nejen mladé fanoušky, ale i jejich rodiče. Francouzský pár, který se rozhodl dát svému synovi jméno po jednom z hlavních aktérů, se nesetkal s pochopením. Jaké stanovisko k tomu zaujal francouzský soud?

Francouzský pár si oblíbil jméno Damona (vlevo).. Zdroj: distributor seriálu

Nedostatek zločinů? I tak by se dalo uvažovat o důvodu pro zasahování francouzského soudu do vybírání jmen svých občanů. Tato zdánlivě soukromá věc se ve Francii stala předmětem úředního zájmu. Manželský pár Lionel a Blandine Defontaine se rozhodli pojmenovat svého syna Damon po Ianovi Somerhalderovi, pouze s malou pravopisnou úpravou, a to s přidáním „e“, kvůli lepší sladěnosti s francouzským jazykem.

Podívejte se také na další články o Upířích denících

To však pohoršilo státní jurisdikci, protože jméno Daemon je podle nich v rozporu se zákonem o galských knihách, ve kterých je napsané, že pojmenovaní novorozenců nesmí být „v rozporu se zájmy dítěte“. Hlavní problém podle nich spočívá ve skrytém podtextu a vyznění celého jména, které znamená v překladu démon.

Prokurátoři se proto rozhodli donutit oba manžele ke změně jejich rozhodnutí. Čerství rodiče tak budou muset od svého původního záměru upustit.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..