Francouzský soud zakázal dávat jména podle hrdinů Upířích deníků

Módní vlna Upířích deníků zasáhla nejen mladé fanoušky, ale i jejich rodiče. Francouzský pár, který se rozhodl dát svému synovi jméno po jednom z hlavních aktérů, se nesetkal s pochopením. Jaké stanovisko k tomu zaujal francouzský soud?

Francouzský pár si oblíbil jméno Damona (vlevo).. Zdroj: distributor seriálu

Nedostatek zločinů? I tak by se dalo uvažovat o důvodu pro zasahování francouzského soudu do vybírání jmen svých občanů. Tato zdánlivě soukromá věc se ve Francii stala předmětem úředního zájmu. Manželský pár Lionel a Blandine Defontaine se rozhodli pojmenovat svého syna Damon po Ianovi Somerhalderovi, pouze s malou pravopisnou úpravou, a to s přidáním „e“, kvůli lepší sladěnosti s francouzským jazykem.

Podívejte se také na další články o Upířích denících

To však pohoršilo státní jurisdikci, protože jméno Daemon je podle nich v rozporu se zákonem o galských knihách, ve kterých je napsané, že pojmenovaní novorozenců nesmí být „v rozporu se zájmy dítěte“. Hlavní problém podle nich spočívá ve skrytém podtextu a vyznění celého jména, které znamená v překladu démon.

Prokurátoři se proto rozhodli donutit oba manžele ke změně jejich rozhodnutí. Čerství rodiče tak budou muset od svého původního záměru upustit.

Francouzský soud zakázal dávat jména podle hrdinů Upířích deníků
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.