Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Frankiemánie postihla Hollywood! Plánuje se i film od producentů Stmívání

Redakce

Redakce

11. 9. 2011

Boris Karloff, FrankensteinKlasický gotický román Mary Shelley byl na filmovém plátně vypravován již po celé století. Po krátké pauze se opět stává inspirací filmařům a v nejbližší době se můžete těšit až na půl tuctu adaptací příběhu o monstru Victora Frankensteina.

Boris Karloff, Frankenstein

Takový sympatický úsměv má už jen Keanu Reeves, Zdroj: distributor filmu

Že jsou remaky v kurzu, to už snad došlo každému. A pokud si myslíte, že příběh převedený do filmové podoby tolikrát, jako snad žádný jiný, už nemůže přijít s ničím novým, pravděpodobně se mýlíte.

Frankensteina znají diváci od svého prvního němého filmového zpracování z roku 1910 přes klasické verze s Borisem Karloffem či Peterem Cushingem, až po poslední významnou adaptaci, kde Frankensteinovo monstrum ztvárnil Robert De Niro.

Jeden z chystaných filmů o Moderním Prométheovi bude pravděpodobně velkým lákadlem pro komiksové fandy, jelikož jeho hlavní inspirací je grafický román od Stevea Nilese Wake the Dead. Niles je mimo jiné například autorem předlohy pro film 30 dní dlouhá noc a dalších temně laděných příběhů. Stejnojmenný film je plánovaný na příští rok a první internetové drby se točí kolem Haleyho Joela Osmenta (Šestý smysl), který by měl být obsazen do jedné z hlavních rolí.

Šíleně zní námět projetku I, Frankenstein. Frankensteinovo monstrum zde vystupuje jako soukromé očko ve městě plném dalších známých postav z hororů, jako jsou hrabě Drákula, který bude podle všeho figurovat jako mafiánský boss, či Neviditelný muž jakožto tajný agent. Za scénářem stojí Kevin Grevioux, který v současné době také pracuje na filmu Shady TalezEminemem a jako herce jsme ho mohli vidět například ve vampýrsko-lykanské sérii Underworld.

Dalším zajímavým počinem, tentokrát s čistě literární předlohou, by měl být projekt vycházející z první knihy série This Dark Endeavor spisovatele  Kennetha Oppela. Již jen krátký popis „Nebezpečná cesta. Milostný trojúhelník. Bratrská oběť“ na autorově oficiální stránce a zmínka o tom, že se filmového zpracování mají chopit producenti Twilight ságy, jsou nepřekonatelným marketingovým tahem, který vzbudí nedočkavost v nejednom fanouškovi či spíše fanynce žánru.

Co se týče dalších filmů, informace jsou většinou ve stádiu internetové šuškandy, ale za zmínku stojí například to, že společnost The 20th Century Fox našla svého režiséra pro dosud bezejmenný frankensteinovský projekt – Shawna Levyho (Ocelová pěst, Noc v muzeu). Kromě toho kolují drby o chystané verzi příběhu v produkci Sama Raimiho pod názvem The Casebook of Victor Frankenstein.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Frankiemánie postihla Hollywood! Plánuje se i film od producentů Stmívání

Hide picture