Menu
FANZINE.cz

Frederik Pohl a Man Plus poradí, jak přežít na Marsu

Redakce

Redakce

29. 6. 2010

Známý brooklynský autor sci-fi Frederik Pohl přichází na český trh s dalším titulem Man Plus, který získal ocenění Nebula za nejlepší sci-fi román roku. Man Plus, Obchodníci s vesmírem nebo série románů o Heechee, patří mezi jeho nejslavnější práce, kterými se zapsal do povědomí široké veřejnosti.

Frederik Pohl se svým románem Man Plus, který navazuje na své pochmurné vize ohledně budoucnosti lidstva, zároveň se však nezpronevěří svému unikátnímu stylu. Toto dílo bylo vydáno v Americe už v roce 1976, ale v českém překladu, o který se postaral Karel Blažek, vychází až nyní.

Poklidný život na Zemi není zdaleka tak samozřejmý, jak by se mohlo zdát. Obyvatelé se dostali do nepříjemné situace svým vlastním zapříčiněním, ze které se nedá jen tak lehce uniknout. Planeta, která lidem sloužila po dlouhá staletí, je zničená a už není zrovna ideálním místem pro existenci.

Lidstvo totiž za svou krátkou existenci dokázalo Zemi postupně zdevastovat a normální život už za krátko nebude možný. Bohužel už je pozdě na jakékoliv záchranné opatření.  Proto lidé přišli s riskantním nápadem přemístit své obyvatele na jinou planetu, kterou má být Mars. Jedinou možností, jak na ní přežít, je ale přeměna lidí v odolné kyborgy. Zda se jim to nakonec podaří, je otázkou.

Kniha vychází na konci června v nakladatelství Laser-books. O obálku knihy se postaral výtvarník Chris Moore.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Frederik Pohl a Man Plus poradí, jak přežít na Marsu

Hide picture