Menu
FANZINE.cz
Gadgets

Futuristické autíčko jde ovládat pomocí telefonu. Hrát si můžou i dospělí

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

28. 1. 2013

Se zařízeními ovladatelnými pomocí mobilu se roztrhl pytel, dnes se podíváme na vychytanou hračku. Futuristické autíčko nese název Rover 2.0 Spy Tank a je ho možné ovládat pomocí iOS i Androidu.

OBR.: Spy Tank

Spy Tank vypadá velmi sexy. Zdroj: reprofoto Amazon.com

Do vybraného zařízení si stačí stáhnout aplikaci a poté tank ovládat pomocí Wi-Fi signálu, který sám generuje. Dosah na otevřeném prostranství by měl být až 60 metrů, až na 30 metrů prý signál překoná i překážky (zdi).

Čtěte také: Před 46 lety zahynula posádka Apolla 1. Při simulaci startu začalo hořet

Na předku autíčka jsou upevněny dvě nenápadné kamerky s nastavitelným úhlem záběru. Snímaný obraz lze také ukládat nebo přímo sdílet na váš Facebook, YouTube nebo Twitter. Pod kamerami je navíc čidlo nočního vidění a na tanku najdete i mikrofon, pomocí kterého můžete poslouchat okolí, a reproduktor, přes který se dá přenášet zvuk.

Řídit můžete buď ovládacími prvky na displeji mobilu, nebo tím, že budete telefon naklánět (tedy přes akcelerometr). Vše pohání šest AA baterií.

Tuhle nevšední hračičku pořídíte na Amazonu za celkem přijatelných 150 dolarů. Je to zajímavá alternativa pro toho, kdo už má dost vrtulníků a raději si zařádí na zemi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Futuristické autíčko jde ovládat pomocí telefonu. Hrát si můžou i dospělí

Hide picture