Menu
FANZINE.cz
Literatura

G. R. R. Martin má strach, že seriál Hra o trůny předběhne jeho knihy

Marek Hofman

Marek Hofman

15. 6. 2012

Před nedávnem byla odvysílána poslední epizoda druhé řady seriálu Hra o trůny. Autor její knižní předlohy George R. R. Martin se začíná obávat, že by seriál mohl předběhnout jeho romány.

Spisovatel G. R. R. Martin se obává, že mu seriál šlape na paty. Zdroj: youtube.com

Knižní fantasy ságu Píseň ledu a ohně plánuje spisovatel George R. R. Martin jako sedmidílnou. Její pátá část – román Tanec s draky – vyšel ve Spojených státech loni v červenci. Na šestém pokračování s názvem Winds of Winter (česky by kniha měla vyjít jako Vichry zimy) v současnosti autor pracuje. Přesto má Martin strach, že by opus nemusel stihnout dopsat dřív, než jej dožene seriál Hra o trůny.

„Obávám se, že televizní série na mě zezadu tlačí jako obrovská lokomotiva,“ upozornil spisovatel na fakt, že seriál vzniká větší rychlostí, než stačí psát. „Musím proto trať postavit rychleji, než mě dostihne.“

Jeho výhled je však zatím optimistický. Domnívá se, že by ságu mohl ukončit zároveň s televizní Hrou o trůny.

Přečtěte si: Třetí série Hry o trůny odhalí nové postavy

Martinovy obavy se zdají namístě. Zatímco druhá řada seriálu následovala první po roce, romány mají mezi sebou delší odstup. První tři díly vycházely v rozmezí dvou let, na čtvrtou Hostinu pro vrány se ale čekalo pět let, na dosud poslední Tanec s draky šest let.

Spisovatele navíc nezaměstnává pouze román Vichry zimy. „Pracuji také na publikaci Svět Písně ledu a ohně, která mapuje celou historii Západozemí,“ prozradil Martin. Autor má v plánu i novelu, jejíž děj se odehrává ve světě ságy Píseň ledu a ohně.

„Mé psaní je pomalý proces, obzvláště u knih takových rozměrů, do nichž jsem se pustil,“ povzdychl si spisovatel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

G. R. R. Martin má strach, že seriál Hra o trůny předběhne jeho knihy

Hide picture