Menu
FANZINE.cz
Technologie

Galaxy Tab 10.1 poběží na Androidu 3.0

Redakce

Redakce

1. 3. 2011

Nástupcem prvního tabletu od Samsungu se stává jeho desetipalcový bratr. Velkým výkonem osedlaný macek byl představen na výstavě v Barceloně a podle dostupných informací půjde o opravdové dělo.

Samsung tento rok uvede mnoho i jiných zajímavých hračiček Zdroj: samsung.com


Pokračovatel prvního tabletu od Samsungu se na rozdíl od svého předchůdce rozhodl vytasit velký desetipalcový displej s rozlišením 1280 x 800. Za tento nový přírůstek do rodiny Galaxy vděčíme spojení Samsungu a Vodafonu, kteří představili přístroj 22. února na výstavě v Barceloně. Jednou z exklusivních vlastností je, že tablet pojede na operačním systému Android 3.0 Honeycomb, což bude zároveň světovou premiérou stále populárnějšího operačního systému.

Galaxy Tab 10.1 bude mít kameru vzadu i v předu Zdroj: samsung.com

Srdcem tohoto mobilního zařízení bude dvoujádrový procesor s taktovací rychlostí 1 GHz, což tomuto zařízení poskytne předpoklady pro opravdu neskutečný výkon. Na zadní straně se bude nacházet osmi a na přední straně dvou megapixelový fotoaparát pro videohovory, oba budou podporovat Full HD. Primární fotoaparát bude osazen automatickým ostřením a led diodou. Video bude možné nahrávat v již zmíněném Full HD, avšak při nikterak zázračných 24 snímcích za sekundu. Jenom připomenu, že pro plynulý obraz potřebujetedosahovat hodnot 29 fps.

Operačním systémem bude Android Gingerbread Zdroj: samsung.com

O zvuk se budou starat stereo reproduktory, díky čemuž by mělo používání multimediálních aplikací mnohem dynamičtější atmosféru. Samotná baterie má kapacitu 6860 mAh a tablet by tak měl podle výrobce vydržet dostatečně dlouhou dobu. Uvidíme, do jaké míry se podaří výrobci dostát svých slibů. Uvedení tabletu na trh je plánováno na druhé čtvrtletí letošního roku.

Výstupky na bocích zajišťují skvělé držení Zdroj: samsung.com

Přístroj bude vybaven moderní, přímo pro tablety navrženou třetí verzí androidu, díky čemuž se dočkáme podpory Flash 10.1, a to v praxi uživateli přinese možnost vychutnat si flashové hry z internetu. To v kombinaci s vysokým výkonem z tabletu činí opravdu solidní zařízení pro přehrávání filmů a hraní her.

Zatím byly zmíněny veškeré dosud známé vlastnosti Galaxy Tab, ale ta nejpodstatnější je váha. Díky snaze Samsungu o mobilitu a zároveň použitým plastům přístroj váží 599 gramů a je široký jen 10,9 mm.

Pokud se budete pohybovat mimo dosah veřejných wifi sítí, výrobce zajistil přítomnost podpory mobilních sítí, která bude mít maximální přenosovou rychlost 21 Mb/s, takže nebudete prakticky ničím limitováni. Vnitřní paměť bude 16 nebo 32 GB velká, díky čemuž si na tabletu uchováte i několik videí a nebudete s každým filmem nebo písničkou sledovat místo na harddisku. Podpora paměťových SD karet zatím není známa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Galaxy Tab 10.1 poběží na Androidu 3.0

Hide picture