Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Galerie Nemesis zahájí svou činnost prodejní výstavou v Praze

Redakce

Redakce

27. 9. 2010

!Speciál! Již v říjnu se otevře možnost všem sci-fi a fantasy nadšencům zakoupit si jejich oblíbené ilustrace a obrazy. Galerie Nemesis totiž 4. října zahajuje svou činnost unikátní vernisáží s názvem Fantasy, sci-fi a dobrodružství v obrazech a ilustracích.

Akce se koná v pražské Jindřišské věži, ve druhém, třetím a čtvrtém patře, a bude ji zahajovat známý sci-fi autor Ondřej Neff. Ke zhlédnutí zde budou díla autorů jako Petr Bauer, který nakreslil např. několik obálek časopisu Ikárie, Zdeňka Boušková, ilustrátorka fantasy románů Roberta Holdstocka, Jiří Grus, komiksový tvůrce slavného Volemana a mnoho dalších. Veřejnosti bude výstava zpřístupněna 5. října, potrvá do 6. listopadu vždy od 10:00 do 18:00 a všechna díla vystavovaných autorů bude možné na místě zakoupit.

Pozvánka na výstavu, Zdroj: Galerie Nemesis

Zároveň s výstavou se otevře i internetový obchod galerienemesis.cz, kde bude možné si taktéž všechna vystavovaná díla pořídit. Kromě originálů budou k dispozici i digitální tisky starších děl, která už nelze v dnešní době sehnat. Na webu budou dále zpřístupněny medailonky autorů, obálková galerie knížek a kalendář akcí, které hodlá Nemesis v blízké budoucnosti pořádat. Galerie nyní hledá prostory pro svůj kamenný obchod, aby mohla rozšířit svou distribuci a zpřístupnit tak umění se sci-fi a fantasy tematikou nejen nadšencům ale i širší veřejnosti. Zároveň se hodlá zaměřit na začínající české a slovenské autory a pomoci jim prosadit se.

Za celým projektem stojí manželé Václav a Veronika Krištofovi a výtvarník Martin Zhouf. Organizátoři mají s projekty zaměřujícími se na umění veliké zkušenosti a plánují představit veřejnosti zajímavé akce, které se budou konat nejenom v Praze ale i v rámci tematicky podobných festivalů a conů po celé republice.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Galerie Nemesis zahájí svou činnost prodejní výstavou v Praze

Hide picture