Menu
FANZINE.cz
Technologie

GameExpo 2011 otevírá své brány již 18. března

Roman Šeiner

Roman Šeiner

14. 3. 2011

 

Třetí ročník mezinárodní výstavy týkající se počítačových a společenských her startuje už za několik dní. Akce proběhne v bratislavském paláci kultury Istropolis a bude trvat od pátku 18. března do neděle 20. března. Bude o co stát ?

Foto: Gameexpo 2010

Na akci si budete moci vyzkoušet pohybové ovladače Zdroj: Pořadatel akce

GameExpo 2011, již několikátý ročník prestižní slovenské výstavy, se ponese v duchu představení videoherního průmyslu i těm, kteří se doposud se světem počítačových her a moderního druhu zábavy příliš neseznámili. Na programu jsou zajímavé přednášky ohledně vlivu her na společnost, ať už se jedná o klady či zápory jako například vzrůstající agresivita a kriminalita mladistvých. Na své si tedy určitě nepřijdou pouze hardcore hráči.

Co všechno na fanoušky čeká?

Nejde ale samozřejmě jen o virtuální hry. V sedmi kategoriích: PC hry, Karetní hry, Stolní hry, Přednášky, LARPy, Herní filmy a Výstava herní historie je zaručeno, že si každý milovník herní zábavy najde svůj šálek kávy. Na své si tedy jistě díky svému přijde i komunita, a pořadatelé doufají, že stejně jako v minulých letech bude vidět spousta fanoušků ve vlastnoručně vyrobených kostýmech.

Foto: Fanoušci na Bio conu se skvěle baví

Podaří se navodit atmosféru jako na Bioware conu? Foto: Roman Šeiner

Především fanoušky počítačových her jistě zaujme přítomnost několika předních vývojářských skupin z České republiky a Slovenska. Budou se konat panelové diskuze třeba s autory našeho herního klenotu Mafie II (2K Czech), potom týmem IDEA Games, partou stojící za vydáním střílečky ARMAII, autory z Cauldronu pracujícími na dnes už legendárním FPSku Soldier of Fortune a v neposlední řadě také parta z Vatra Games (Silent Hill 8).

Bude se hrát

Na žádném správném setkání hráčské komunity nesmí chybět ani filmy na motivy počítačových her. Hlavním lákadlem bude 3D zombiemasakr Resident Evil: Afterlife. Pokud jste doposud otáleli s nákupem některých počítačových her, budete mít možnost některé z herních pecek nejprve pořádně vyzkoušet na místě. K dispozici budou velice zajímavé kousky, konkrétně si budete moci zapařit třeba Dead Space 2, Sims Medival a dlouho očekávaný Dragon Age 2. Největší peckou bude prezentácia Mass Effect 3, kde mohou zaznít i nějaké nové informace o této epické trilogii.

Možnost vyzkoušet Dragon Age 2 bude velikou předností festivalu zdroj:bioware.com

Pokud přemýšlíte o nových pohybových ovladačích, budete mít možnost přímo na místě vyzkoušet, jaké to je hrát hry vlastním tělem s pomocí zařízení Kinect nebo třeba s Playstation Move.

Sečteno a podtrženo, na akci zkrátka čeká vše, co si jen můžeme od pořádného herního expa přát. Soutěže o věcné ceny, nové příležitosti pro mladé vývojáře, přednášky na zajímavá témata, diskuze s vývojáři a spoustu zábavy. GameExpo 2011 organizuje nezisková OZ AnimeCrew, GamesWEB.SKOZ Herní Aliance Slovenska.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

GameExpo 2011 otevírá své brány již 18. března

Hide picture