Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Garry Chalk ze Stargate na Festivalu fantazie fanouškům i zazpíval

Jan Nohovec

Jan Nohovec

3. 7. 2012

FOTO: ChekovCharismatický herec Garry Chalk, který je fanouškům sci-fi známý hlavně ze seriálu Hvězdná brána jako ruský plukovník Chekov, okouzlil 2. a 3. července návštěvníky Festivalu fantazie, a dokonce i zazpíval.

FOTO: Chekov

Zdroj: seriál Stargate

„S Richardem Deanem Andersonem se známe už od dob MacGyvera,“ prohlašuje Garry Chalk o tom, jak se vlastně dostal do Hvězdné brány. „Dost dlouho ale trvalo, než jsem vůbec nějakou roli dostal. Po čtyřech letech čekání mi řekli, že pro mě mají postavu, která mluví rusky. A já rusky neuměl ani slovo!“ přiznal se kanadský herec britského původu.

Představitel plukovníka Chekova se své ruské repliky horko těžko tři týdny učil, aby mu nakonec řekli, že jeho scénu radikálně zkrátí. Natáčení Stargate pro něj ovšem byl velký zážitek, i když tam hrál jen tu a tam v nějaké epizodě. I na samotném place byla docela sranda, herci si tam vodili často své psy nebo si navzájem dělali kanadské žertíky.

Role v SG-1 ale zdaleka není Chalkovým jediným počinem. „Vypadám prý jako jeden každý policajt, kterého kdo kdy viděl, takže vždycky hraju strážníky nebo vojáky,“ prozradil Chalk. „Jako vedlejšák jsem dělal na policejní akademii a jednou mi řekli: ‚Tady jsou papíry, když to podepíšeš, budeš zítra policajt.‘“

„Jednou, když jsme točili v centru Vancouveru, kde to není zrovna bezpečné, jsem nachytal závisláka, jak se mi snaží něco ukrást v karavanu. Zařval jsem na něj a on se třásl ještě další den. Policista, co to viděl, z toho byl na větvi,“ popisuje Chalk, jak mu kůže strážce zákona už přirostla k tělu.  V současné době hraje například v seriálu The Killing, jehož vývoj ho podle jeho vlastních slov velmi překvapil.

Charismatický herec, který propůjčil hlas mnoha postavičkám z kreslených seriálů nebo videoher (ty jsou prý podle Chalka vůbec nejtěžší na dabování), si dokonce na pondělní festivalové talkshow půjčil kytaru a zazpíval píseň Somewhere over the Rainbow. Chalk ostatně začínal jako zpěvák a tvrdí, že každý dabér by podle něj měl umět zpívat.

Představiteli plukovníka Chekova se v Čechách velmi líbí, i když tu máme prý mnoho schodů a kopců a díky tomu tu shodil asi 20 liber. Chalk ovšem tvrdí, že si v Praze málem zlomil vaz kvůli tomu, že se pořád otáčel za hezkými českými holkami, neboť v Americe jsou prý všichni mnohem obéznější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Garry Chalk ze Stargate na Festivalu fantazie fanouškům i zazpíval

Hide picture