Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Garth Nix zpátky ve Starém království a Za Zdí

Redakce

Redakce

29. 3. 2010

Garth Nix: Za zdíJak už jsme na Topzinu informovali na sklonku loňského roku, v nakladatelství Triton se připravovala sbírka povídek Gartha Nixe z oblíbeného světa Starého království. Po trojici románů Sabriel, Lirael a Abhorsenka se podíváme za Zeď s jedním s dosud vedlejších hrdinů, Nicolasem Sayrem.

obálka Garth Nix: Za Zdí

Australan Garth Nix celosvětově proslul svými knihami pro děti a mládež, které operují tu více, tu méně s prvky fantastiky. V Česku se k vydání dostala trojice jeho sérií, pohádková Sedmá věž, dosud neuzavřená heptalogie Klíče od Království a právě čtenářsky nejoblíbenější Staré království. (Také vám někdy připadá, že autorům při vymýšlení názvů prostě docházejí nápady?)

Povídková sbírka Za zdí představí rovnou třináct textů, z nichž se tematice Starého království věnuje hlavně příběh Nicolas Sayre a stvoření ve vitríně. Anotace slibuje poměrně napínavý příběh, i když já osobně se k pokračování Starého království stavím poněkud skepticky. Všichni jsme přece četli vyvrcholení Abhorsenky.

Přečtěte si ukázku z knihy Za Zdí.

Nicméně i přesto nás ještě před Velikonocemi čeká velice zajímavá povídková sbírka, která by mohla po delší době sucha znovu nastartovat vlnu obliby Gartha Nixe. Tenhle Australan to u nás totiž potřebuje jako sůl.

Dvousetsedmdesátistránková kniha vychází s obálkou Larryho Rostanta v překladu osvědčených pánů Milana Žáčka, Roberta Tschorna a Zdeňka Uherčíka u nakladatelství Triton. Topzine.cz je mediálním partnerem knihy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Garth Nix zpátky ve Starém království a Za Zdí

Hide picture