Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Gary Jones na Festivalu fantazie 2014: Teal’c na place hodně prděl

Jan Neuman

Jan Neuman

4. 7. 2014

Gary Jones z Hvězdné brány navštívil Chotěboř, kde potěšil a pobavil své fanoušky.

Gary Jones pózuje na Festivalu fantazie. Zdroj: Festival fantazie Roman Kresta

Gary Jones pózuje na Festivalu fantazie. Zdroj: Festival fantazie Roman Kresta

V úterý 1. července se na Festivalu fantazie představil britský herec Gary Jones, který účinkoval v kanadsko-americkém sci-fi seriálu Hvězdná brána. Vystupoval v něm celých deset let, kdy se z tohoto seriálu stal fenomén na poli sci-fi seriálů.

Během seriálu mi několikrát změnili jméno

Gary Jones v tomto seriálu dostal roli technika, který díky scénáristům a dvěma hercům získal a jednou změnil své jméno. Z počátku vystupoval pouze jako bezejmenný, ale když se v seriálu držel tak dlouho, tak se se jej rozhodli scénáristé i pojmenovat a dostal na svou vojenskou uniformu jmenovku, na které bylo napsáno Davis.

„Křestní jméno dostala moje postava potom, co mě tak při natáčení nazval Richard Dean Anderson, který zapomněl text a když mu potom říkali, že takhle se má postava nejmenuje, tak on pronesl, že teď již ano,“ vysvětluje Gary Jones, jak se rodilo jméno jeho postavy. A dodává, že „vždy je lepší nebýt jen ten bezejmenný, protože když nemáte jméno, mohou vás v seriálu klidně zabít.“

V průběhu seriálu byl přejmenován z Davise na Harrimena, což údajně vzniklo tak, že generál Hammond jej při udělování rozkazu tituluje označením airman (v seriálu Hvězdná brána se totiž vyskytují vojáci letectva, proto airman) a protože to od něj vyznělo spíše jako Harriman, než airman, tak dostal novou visačku se jménem.

Kofola prý není jako cola, ale i tak je skvělá. Zdroj: Festival fantazie Roman Kresta

Kofola prý není jako cola, ale i tak je skvělá. Zdroj: Festival fantazie Roman Kresta

Gary Jones jako účastník mnoho fanoušků překvapil, protože mnoho z nich netušilo, že se jedná o komediálního herce, z čehož následně i vyplývalo mnoho humorných situací, které se odehrávaly na place při natáčení Hvězdné brány. Podle jeho slov o něm producent Peter DeLuise věděl, že se jedná o komediálního herce a tak mu mnohdy řekl, aby svůj výstup něčím okořenil a aby o tom, žádní herci nevěděli.

Teal’c byl showman a při natáčení hodně prděl

To se stalo třeba v jedné scéně, ve které dostal rozkaz otevřít Iris na Hvězdné bráně, scéna se natočila dobře, ale Deluise mu řekl, že se to bude točit ještě jednou, že to bylo dobře natočené, ale že chce, aby jeho postava na place generálovi odporovala.

Jemu se ten nápad líbil a tak potom, co dostal od generála rozkaz, předvedl scénku, ve které prohlásil, že nic otevírat nebude, že už tu práci dělají natolik dlouho, že by si Iris mohl otevřít sám, že jej viděl tento úkon provádět mockrát a že to není vůbec složité.

Takhle vypadá Walter bez brýlí. Zdroj: Festival fantazie Roman Kresta

Takhle vypadá Walter bez brýlí. Zdroj: Festival fantazie Roman Kresta

Mimo jiné jsme se od něj dozvěděli, že Christopher Judge známý pro svou roli Teal’ca a pro svou kamennou tvář byl docela showman a rád bavil své přátele vtipy a historkami. Také údajně asi protože jedl hodně proteinů, přeci jen se jedná o celkem velkého chlápka, tak byl známý pro to, že na place nahlas prděl.

„A to je docela problém tvářit se vážně a zahrát scénu, když se vám ozve akce a hned potom si vám tam kolega opravdu nahlas uprdne,“ dodává Gary Jones.

Takže když se s námi na konci Gary loučil se svým publikem, tak všem poděkoval, za to, že přišli a i za to, že byl pozván do České republiky, protože se mu zde moc líbilo a to prý i proto, že měl možnost vidět jak Prahu, tak i malé město.

Z České republiky teď cestuje do Austrálie, kde na jednom pódiu stane společně s Richardem Deanem Andersonem. „Pokud se někdy do České republiky vrátím, zkusím vám jej se přivézt,“ potěšil herec fanoušky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Gary Jones na Festivalu fantazie 2014: Teal’c na place hodně prděl

Hide picture