Menu
FANZINE.cz
Gadgets

Geek vymyslel zbraň na mouchy. Brokovnice na sůl stojí přes 600 korun

Marek Jedinák

Marek Jedinák

30. 7. 2012

Američan Lorenzo Maggiore vymyslel zábavný způsob, jak se s vysokou účinností zbavit much a jiného otravného hmyzu. Jeho podomácku vyrobená brokovnice na sůl vzbudila zájem drobných investorů, díky čemuž se v nejbližší době rozjede sériová výroba.

Design připomínající vodní pistoli je předzvěstí něčeho ďábelského zdroj: youtube.com

Tuto situaci zná každý. Především na letních grilovačkách či během častého větrání se člověk dostane do kontaktu s všudypřítomným otravným hmyzem. Jeden Američan z Kalifornie si položil otázku, jak se těchto potvor rychle a elegantně zbavit.

Brokovnice na sůl

Po dlouhém bádání přišel na jednoduchý a elegantní princip. Vyvinul brokovnici připomínající dětskou pistolku na vodu, která však střílí rozptýlený sloupec soli.

Nepřehlédněte: VIDEO: Podívejte se na funkční kostým Iron Mana za 84 000 korun

Jak můžete vidět z níže uvedeného videa, efekt je pro drobný hmyz smrtící.

Autor si přeje zahájit sériovou výrobu této zbraně a prorazit na americký trh. Za tímto účelem využil služeb webu IndieGoGo, jenž umožňuje párovat nabídku s poptávkou a shánět volné prostředky pro začínající projekty s velkými ambicemi.

Do konce akce zbývá k 30. červenci ještě 43 dnů, ale požadovaná částka byla již téměř desetkrát překonána. Místo původně plánovaných patnácti tisíc dolarů je už vybráno téměř sto padesát tisíc dolarů.

Podle autorova přání by se pak jedna sériově vyrobená zbraň měla prodávat za třicet dolarů, což odpovídá ekvivalentu šesti set korun.

Koupili byste si takovouhle vychytávku? Pochlubte se v diskuzi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Geek vymyslel zbraň na mouchy. Brokovnice na sůl stojí přes 600 korun

Hide picture