Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Generace nula přináší úsvit nových českých komiksových autorů

Redakce

Redakce

26. 9. 2010

Antologie Generace nula představuje to nejlepší z komiksu českých autorů od roku 2000. Mapuje jedno desetiletí mladých tvůrců a upozorňuje na velká očekávání pro desetiletí následující. Jak v tuzemském, tak světovém měřítku.

Generace nula

Antologii Generace nula předcházela stejnojmenná výstava, která se objevila v Brně a Praze roku 2007 a později se objevila v Paříži, Stockholmu či Lodži. Kurátorem výstavy byl Tomáš Prokůpek, který stojí i za knižním vydáním.

Samotná publikace je rozdělena do pěti tématických okruhů a obsahuje práce čtyřiceti čtyř autorů. Hlavní rozdíl mezi Generací nula a podobně laděními publikacemi spočívá v tom, že zatímco většinu kolekcí či antologií spojuje určité téma či směr, v tomto díle jde o individualismus. Každý z autorů má svůj unikátní styl vidění světa a jde si svou vlastní cestou. Generace nula tím dokazuje, že i český komiks dokáže být různorodý a vyrovná se tomu světovému.

Nová komiksová antologie je pozoruhodnou publikací, která se snaží posunout dál nové pokolení českých autorů a představit je široké veřejnosti. Tento jedinečný pohled na náš mladý komiks vydalo nakladatelství Plus v polovině září.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Generace nula přináší úsvit nových českých komiksových autorů

Hide picture