Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

George R. R. Martin zveřejnil obálku své nové knihy Svět ledu a ohně

Adriana Pavliková

Adriana Pavliková

21. 5. 2014

Zdroj: obalka knihy.Fanoušci se konečně dočkali! Mohou si prohlédnout návrh obálky nového díla George Martina, Svět ledu a ohně. Líčí některé kapitoly dějin Západozemí. Kniha představí zemi takovou, jaká byla dlouho předtím, než na Železný trůn usedl Robert Baratheon.

Zdroj: obalka knihy.

Nová kniha G. R. R. Martina. Zdroj: obálka knihy.

Na svém blogu ukázal Martin desky nové knihy, které vypadají relativně jednoduše. Podle všeho byly navrženy tak, aby svým designem imitovaly starodávné spisy učených mistrů Západozemí. Velice příhodná volba, jelikož obsah knihy jim bude podobný také po formální stránce. Zveřejněny byly dva následující obrázky a Martin se zdá být oběma návrhy potěšen.

Tento skoro dvoukilový svazek velký jako konferenční stolek se představí s množstvím ohromujících ilustrací a falešných dějin. Autor na svém blogu prozradil, že původním plánem bylo shrnout celé dějiny Západozemí do 50 tisíc slov. Uvedl ale také, že se nechal trochu unést.

Svět ledu a  ohně. Zdroj: obálka knihy.

Svět ledu a ohně. Zdroj: obálka knihy.

Veškeré dějiny od příchodu Prvních lidí až po pád Šíleného krále. Všemožné texty od probádaného vědění až po folklór předávaný z generace na generaci. To vše a mnohem víc mistři do knihy zaznamenali. V tomto smyšleném dějepisném svazku se zkrátka objeví dosud Neřečené dějiny Západozemí a Hry o trůny, což je také podtitul knihy.

Martin knihu napsal ve spolupráci se zakladateli fanouškovské stránky jeho knih Westeros.org. Jsou jimi Elion Garcia Ml. a Linda Antonsson. Podle Amazonu bude svazek s 336 stranami velmi statná. Co jiného také očekávat, má-li opsat staletí, která se udála ještě před současným děním seriálových Her o trůny. Zveřejněna již byla samo sebou také ukázka přímo z knihy, kapitola s názvem Dobyvatel.

Kniha vyjde již na podzim tohoto roku, tzn. ještě dříve, než očekávaný šestý díl série Píseň ledu a ohně s názvem Vichry zimy. O něm zatím nejsou žádné další zprávy. Čtenáři se tedy ještě nedozvědí, jak to vlastně bude dál s jejich oblíbenými postavami. Přesto mohou být rádi, že je tu alespoň nějaká žhavá novinka, která je zpět do Západozemí odnese.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

George R. R. Martin zveřejnil obálku své nové knihy Svět ledu a ohně

Hide picture