×
FANZINE.cz

Google přináší vlastní herní platformu. Víme, kdy ji spustí

google chromeO nové herní platformě od Google se již před nějakým časem spekulovalo. Nyní se ví, že předpovědi v jistém smyslu měly pravdu.

Zahrajeme si další CoD na herní platformě od Google? zdroj: youtbe.com

Původně vyhledávačový gigant Google se v posledních letech pěkně rozrostl a jak se zdá, nehodlá v tom přestávat. Po zprovoznění služeb jako je Google Earth, Google SketchUp, Google Docs, Google Chrome a operačního sytému Android, oznámil v Liverpoolu na konferenci Develop masivní aktualizaci prohlížeče Chrome. A v čem tato aktualizace tkví?

Na Facebooku si zahrajete konzolové hry. Flash zvládne už i Unreal Engine 3

Především půjde o podporu webových kamer, gamepadů a komunikačního protokolu WebRTC (Real Time Comunications) a hlavní devíza bude cloudové hraní her. Cloudové hraní využívá výpočetní síly sálových počítačů v serverech poskytovatele služby a streamuje hru na obrazovku hráčova počítače. Stejnou technologii využívá služba YouTube pro přehrávání videa nebo služba OnLive pro hraní her. Což znamená, že půjde jen v okně prohlížeče hrát nejmodernější hry i na obstarožním netbooku.

Funkce cloudového hraní
Funkce cloudového hraní Zdroj: OnLive.com

S cloudovaným hraním a podporou gamepadů by se mohla na trhu objevit nová konkurence Xboxu nebo PlayStationu. Ale to ukáže až čas.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..