Menu
FANZINE.cz
Technologie

Google přináší vlastní herní platformu. Víme, kdy ji spustí

Redakce

Redakce

25. 12. 2011

google chromeO nové herní platformě od Google se již před nějakým časem spekulovalo. Nyní se ví, že předpovědi v jistém smyslu měly pravdu.

Zahrajeme si další CoD na herní platformě od Google? zdroj: youtbe.com

Původně vyhledávačový gigant Google se v posledních letech pěkně rozrostl a jak se zdá, nehodlá v tom přestávat. Po zprovoznění služeb jako je Google Earth, Google SketchUp, Google Docs, Google Chrome a operačního sytému Android, oznámil v Liverpoolu na konferenci Develop masivní aktualizaci prohlížeče Chrome. A v čem tato aktualizace tkví?

Na Facebooku si zahrajete konzolové hry. Flash zvládne už i Unreal Engine 3

Především půjde o podporu webových kamer, gamepadů a komunikačního protokolu WebRTC (Real Time Comunications) a hlavní devíza bude cloudové hraní her. Cloudové hraní využívá výpočetní síly sálových počítačů v serverech poskytovatele služby a streamuje hru na obrazovku hráčova počítače. Stejnou technologii využívá služba YouTube pro přehrávání videa nebo služba OnLive pro hraní her. Což znamená, že půjde jen v okně prohlížeče hrát nejmodernější hry i na obstarožním netbooku.

Funkce cloudového hraní

Funkce cloudového hraní Zdroj: OnLive.com

S cloudovaným hraním a podporou gamepadů by se mohla na trhu objevit nová konkurence Xboxu nebo PlayStationu. Ale to ukáže až čas.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Google přináší vlastní herní platformu. Víme, kdy ji spustí

Hide picture