Menu
FANZINE.cz
Technologie

Google+ vs. Facebook. Souboj titánů pokračuje

Jan Kouba

Jan Kouba

14. 7. 2011

 

Google+, jedná se o další neperspektivní pokus Google o konkurenci Facebooku, nebo konečně o zásah do bledě modrého, který rozvíří vody a předvede masivní exodus z končin Facebooku?

FOTO: Mapa světa

Díky Facebooku a teď i Google+ máme svět doslova na dlani. Zdroj: Googlemaps.com

Google spustil testovací verzi své nové sociální sítě Google+. Testování je zatím pouze na pozvánky a již hlásí plnou testovací kapacitu. Od lidí, kteří se uzavřeného testování účastní, jsou veskrze kladné reakce.

Přečtěte si o zneužívání sociálních sítí pro komerční účely!

Google pochopil, co je největší slabinou Facebooku, různé vrstvy soukromí. Na Facebooku stále chybí možnost jednoduše filtrovat, co komu chceme říci. Google+ přichází se systémem Kruhů, jsou to v podstatě podskupiny ve kterých máte přátele, kolegy, známé, šéfy a podle toho se třídí informace, které kdo vidí.

Foto: Google+ Kruhy

Google+ Kruhy přátel v praxi. zdroj:google.com

Tyto Kruhy fungují na podobném principu jako nově zavedené skupiny na Facebooku. S každou skupinou můžete mít buď skupinový nebo samostatný chat a dokonce i video hovor.

Díky integrované Picase se fotky budou nahrávat z mobilu automaticky. Veškeré texty vás a vašich přátel se budou objevovat na takzvaném Streamu, což je parafráze na Facebookovou zeď.

Přečtěte si také recenzi na film Social Network o zakladateli Facebooku!

Hlavní devízou Google+ je jednoduše to, že patří pod Google. Tato společnost již má pod sebou spoustu nadějných projektů a na dalších pracuje. Google slibuje hladké zakomponování Google+ do uživatelského rozhraní Google, a to z něj dělá velkého konkurenta Facebooku.

Facebook se snaží bojovat proti tlaku Google. Pro uživatele Facebooku i Google+ je to dobrá zpráva, protože nás čeká vlna inovací a soubojů o uživatele. Doufejme, že se to nezvrtne v přehnané pokusy o originalitu a přispěje ke zlepšení sociálních sítí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Google+ vs. Facebook. Souboj titánů pokračuje

Hide picture