Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Granule pro psy musí být kvalitní a vyvážené. Jak vybrat ty nejlepší?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

20. 12. 2021

Nabídka granulí pro psy je velmi pestrá a ne vždy je snadné se v ní vyznat. Suché krmivo musí obsahovat optimální poměr důležitých živin, především tuků, sacharidů a bílkovin. V opačném případě je pes vystaven riziku zdravotních problémů, mezi něž patří trávicí obtíže a alergie i mnohem závažnější selhání orgánů. Jaké druhy psích granulí existují a na co se při výběru těch nejvhodnějších zaměřit?

Kvalitní granule pro psy? Zásadní roli hraje složení

Na prvním místě by vždy měla být kvalita, respektive složení granulí. Co by granule pro psy měly obsahovat? Předně je důležité se zaměřit na obsah živočišných bílkovin (čerstvého nebo sušeného masa), který by měl představovat alespoň 18 %. Další nezbytnou složkou jsou kvalitní tuky, přičemž optimální podíl živočišných tuků je mezi 5 a 15 %. Sacharidy, které jsou do kvalitních psích granulí dodávány obvykle ve formě brambor, by neměly být zastoupeny ve více než 25 %.

Dále je vhodné sledovat obsah vlákniny, který by měl představovat minimálně 2 %, vitamínů minerálů. Klíčové jsou vápník, sodík, hořčík, fosfor a vitamíny A, B, C, D, a H.

Vybírejte podle stáří, velikosti a fyzické aktivity

Granule bychom měli vybírat také podle stáří, velikosti a míry aktivity našeho psa. Stáří psa hraje skutečně velkou roli, protože granule pro psí seniory se od těch pro štěňata liší jak složením, tak velikostí a tvrdostí. Velikost je odlišná rovněž u granulí pro malá, střední a velká plemena.

Neméně důležitým kritériem je fyzická aktivita. Pes, který je hodně aktivní, potřebuje granule s vyšší energetickou hodnotou a látkami, jež jsou potřebné pro regeneraci organismu. Naopak psy se sklony k obezitě je potřeba krmit granulemi s nižším podílem tuku.

K dostání jsou také speciální granule pro březí nebo kojící feny, které v tomto období potřebují více energie, či granule pro kastrované psy, kteří mívají sklony k tloustnutí.

Hypoalergenní granule pro psy s citlivým zažíváním

Granule pro psy s citlivým zažíváním a alergiemi obsahují snadno stravitelné složky, které nezatěžují organismus. Sáhnout bychom po nich měli v případě, že má pes trávicí obtíže nebo se u něho vyskytují alergické reakce.

Do této kategorie můžeme zařadit také granule pro psy s citlivou pokožkou, jež neobsahují například sóju nebo pšenici. Jsou vhodné pro jedince, kteří trpí vyrážkami, ekzémy a dalšími druhy kožních onemocnění.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Granule pro psy musí být kvalitní a vyvážené. Jak vybrat ty nejlepší?

Hide picture