Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Guardians of Middle-Earth budou první MOBA hrou na konzolích

Jakub Bilko

Jakub Bilko

6. 7. 2012

Studio Monolith stojící mimojiné za prvními dvěma F.E.A.R. hrami připravuje konzolovou variaci populární Doty. Zaujme Guardians of Middle-Earth hráče známým prostředím Tolkienovy Středozemě?

Hry založené na konceptu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) získávají čím dál víc na popularitě. Důkazem je přenesení žánru na konzole, čehož se Monolith snaží docílit. Hráči na oznámení hry reagovali trochu nedůvěřivým dojmem. Hlavní příčinou je ovládání. Jak se bude variace na League of Legends nebo Dotu na neohrabaném gamepadu ovládat?

Čtěte také: Průměrný český majitel konzole Xbox 360 je nezadaný a váží pod 80 kg

Monolith naštěstí tyto otázky rychle smetl ze stolu s tvrzením, že na přizpůsobení ovládání bylo vynaloženo zhruba rok práce. Ovládání těchto her tak, jak ho známe z PC, bylo pro potřeby konzolí ořezáno, tím pádem budou veškeré prvky hratelnosti, potažmo používání útoků, kouzel a lektvarů přístupnější.

Hra jako taková bude velmi podobná ostatním MOBA titulům. Ve známých lokacích Středozemě dojde k 5v5 zcela volně nastavitelným soubojům. Guardiany, které si hráč vybere, jsou známé postavy Tolkienova univerza, a tak zde nalezneme Gandalfa, Saurona, Golluma a další. Jejich počet bude přibývat po vydání, měli bychom se tedy dočkat celkem dvaceti různých guardianů.

Pakliže se vám bude zdát, že v soubojích tápete, herní měna vám dovolí nakoupit si lepší výbavu či zvýšit své schopnosti pomocí buffů. Kromě nových hrdinů, kteří se ve hře objeví až po vydání, slibují vývojáři v rámci post-launch podpory také implementování nových herních map.

Guardians of Middle-Earth se objeví na podzim tohoto roku na Xbox Live Arcade a PlayStation Network.

Guardians of Middle-Earth- souboj

Ničení věží s následným vpádem na nepřátelskou pevnost Zdroj: vydavatel hry

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Guardians of Middle-Earth budou první MOBA hrou na konzolích

Hide picture