Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Guillermo Del Toro pracuje na novém filmu Dark Universe pro DC Comics

Redakce

Redakce

8. 1. 2013

FOTO: Justice League DarkProducent a režisér Guillermo Del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) potvrdil práci na novém filmu o superhrdinech pro společnost DC Comics.

FOTO: Justice League Dark

Bude Justice League Dark zářit na filmových plátnech? Zdroj: DC Comics

Příběh by měl následovat hrdiny Justice League Dark (Temná liga spravedlivých), která obsahuje členy vládnoucí magickými a nadpřirozenými schopnostmi. Práce na natáčení Dark Universe by se mělo ujmout studio Warner Brothers.

Sám Guillermo Del Toro pracuje jen na nástinu příběhu. Celý ho má dát dohromady prý velmi dobrý spisovatel, jehož jméno zatím režisér nechce prozradit. Nápad pro natočení filmu o Justice League Dark přišel ještě před vznikem filmu The Avengers. „Lidi z DC byli nadšení už z toho, že vznikne film o Justice League, a také z toho, že jejich svět bude kompaktní… Rádi by teď taky chtěli film, který by měl trochu temnější atmosféru,“ řekl v jednom z rozhovorů Guillermo Del Toro.

Komiksy o Justice League Dark vycházejí od roku 2011. Hlavními hrdiny, kteří by se měli ve filmu objevit, jsou Swamp Thing, The Demon, John Constantine, Deadman, The Spectre, Zatara a Zatanna. Všichni se schopnostmi ovládat magii, bojující proti šílené čarodějce Enchantress. Originální komiks však obsahuje více postav a není jasné, zda budou tvůrci následovat jeho příběh, nebo si ho přizpůsobí svým potřebám.

Del Toro toho má už víc

Film o Justice League by měl vstoupit do kin v roce 2015. Podle amerického filmového editora Drewa McWeenyho ale uvedení filmu Dark Universe nemusí být tak jisté.

„Guillerma Del Tora občas obviní fanoušci z toho, že se zaváže k více projektům, než může realizovat. Pokud jste režisér, musíte neustále vymýšlet spoustu nových projektů, protože každý sedmý nebo osmý film, které vymyslíte, má šanci na to, že se možná bude skutečně natáčet. Del Toro je v tom už zběhlý a tak razí tucet různých věcí najednou, takže se nikdy neocitne bez aktivní možnosti natáčet, když dokončí něco jiného,“ tvrdí McWeeny.

Guillermo Del Toro má ale s filmy o superhrdinech zkušenosti. Natočil už snímky jako Hellboy, Hellboy 2: The Golden Army nebo Blade 2. Do budoucna se ale režisér zavázal natočit pokračování Hellboye – Hellboy 3, televizní seriál The Incredible Hulk a film Pinocchio – tyto projekty by mohly natáčení Dark Universe ohrozit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Guillermo Del Toro pracuje na novém filmu Dark Universe pro DC Comics

Hide picture