Menu
FANZINE.cz
Komiks

7 nejslavnějších přátel člověka v komiksech: Snoopy a další

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

8. 2. 2013

Mnoho z nás má doma psí mazlíčky. Milovaného přítele, tichého společníka a věrného hlídače, který je v podstatě členem rodiny. No, někdy to taky může být pěkně zákeřná a líná vyžírka, která by všem kynologům kvůli sušence klidně prokousla krk. A jak je to s komiksem?

Bandit

Českému čtenáři asi nejméně známý zástupce psího rodu, ale zato určitě s nejtěžší výzbrojí. Kulomety, miny nebo i skutečně ostré drápky, s těmi si náš pejsek hraje místo zakopávání kosti. Jeho boj za svobodu je doprovázen podobně vyzbrojenou kočkou a králíkem a věřte, že tohle trio by mohlo klidně spustit i třetí světovou válku.

Snoopy

Jeden z nejslavnějších charakterů stripu nemůže chybět. Tenhle sympaťák prožil svůj největší boom už dříve, ale pořád patří mezi světovou klasiku. Snoopy je anglickým džentlmenem mezi psy. V mnoha jeho krátkých dobrodružstvích by čtenář nalezl jistou podobu s Garfieldem, byť jde o zcela jinou osobnost. Určitě stále pobaví.

Odie

Když už se zmínil Garfield, co by ten dělal bez svého věrného oře? Řekněme to asi takhle, někteří psi jsou prostě od přírody méně chytří. Málokterý je ale takový blbec jako Odie. Jeho sekundování tlustému kocourovi přímo uráží plemeno psí. Což nic nemění na tom, že se čtenář bude smát, až se bude za břicho popadat. Smůla pro jednoho, hodně legrace pro druhého.

Idefix

Tenhle pejsek je určitě jedním z nejmenších jaké v komiksu najdete. Rozhodně dokud nevyjde ilustrovaná biografie Paris Hilton a jejích čivav. To mu ale rozhodně nebrání, aby kolem tahal menhiry nebo běhal rychlostí Supermana. Potřebuje si k tomu sice loknout kouzelného nápoje, ale to snad kromě Obelixe ví každý, nebo ne?

Krypto

Proč by Superman nemohl mít psa? To by byla diskriminace mimozemšťanů, kdyby nemohli vlastnit domácí mazlíčky. Zvlášť když za nimi přiběhli až z jiné planety. Super-sluch, super-čich, super-síla, pejsek dokonce na povel i přiletí. Inu jaký pán, takový i pes. Kdybych si musel vybrat psa na hlídání, asi bych tady příliš neváhal. Je dokonce vybaven i téměř lidskou inteligencí, takže by s ním ani hra šachu nebyla marná.

Dawg

Nevím, jestli se vůbec sluší a patří dávat tomuto psu jméno. Vždyť i sám Lobo tvrdí, že mu nepatří a je to cizí pes, který za ním jenom běhá. Každopádně bílý bulldog sedící před řidítky intergalaktické válečné turbo-motorky vypadá dost nebezpečně.

Co mu chybí do jakýchkoliv schopností, to nahrazuje odhodláním. I když by se asi dočkalo rychlého konce, tohle tvrdohlavé psisko by si to klidně rozdalo i s Kryptem, zatímco by si jejich pánečci znovu rozbíjeli hubu. Deset z deseti za odhodlání.

Sofia

Kick-Ass 2 nám skutečně v mnohém otevřel oči. Ve srovnání s jinými psími hrdiny má tahle dáma velmi krátkou životnost. Ale je to prostě silná káva. Málokdo si troufne vlézt na komiksovou scénu, zakousnout se někomu pořádně do rozkroku a pak si po dekapitaci vyměnit hlavu s pánečkem. Už kvůli bizarnosti celé situace, vzpomínáme na tebe, Sofie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 nejslavnějších přátel člověka v komiksech: Snoopy a další

Hide picture