Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Halloween je tady! Připravili jsme pro vás 5 filmových tipů na večer

Redakce

Redakce

31. 10. 2011

Hallowenská nocSvátek všech svatých se blíží. Vybrali jsme pro vás pět nejlepších filmů s halloweenskou tematikou, kterými si můžete zpříjemnit nadcházející děsivý večer!

Halloweenská noc

Halloweenský záporák Sam, Zdroj: distributor filmu

Halloween se slaví především v anglicky mluvících zemích. V poslední době se však jeho zvyklosti začínají dostávat i k nám – vydlabané dýně, čarodějnice, duchové a jiná výzdoba všude ve výlohách a oknech. Přesto se převlékání do kostýmů a koledování zatím drží za našimi hranicemi. Takže pokud se nechystáte přímo na halloweenskou party, můžete prožít tajemnou a hrůzostrašnou noc ve společnosti některých z následujících filmů.

5. V tom domě straší! (2006)

Máme tu jeden film vhodný i pro dětské diváky. Snímek z produkce Stevena Spielberga Roberta Zemeckise používá techniku animace motion-capture, kdy se natáčí s živými herci a jejich projev je poté převeden do digitální podoby. Příběh pojednává o dvanáctiletém chlapci jménem DJ a jeho kamarádech, kteří se snaží rozluštit záhadu obestřenou kolem strašidelného domu od naproti. Všem koledníkům ze sousedství totiž hrozí nebezpečí!

4. Noční můra před Vánocemi (1993)

A nyní se přesuneme do městečka zvaného Halloweentown, kde vládne neurotický kostlivec Jack Skellington. Opět hororová komedie, ovšem nyní obohacená o muzikálovou složku. Písně od Dannyho Elfmana skvěle zapadají do stylizované animace z dílny Tima Burtona. A navíc nás snímek naladí nejen na halloweenskou atmosféru, ale také pomalu připraví na nadcházející vánoční náladu.

Čtěte více: Nechte si poradit s kostýmy na Halloweena

Noční můra před Vánocemi

Co prožít strašidelnou noc s Jackem Skellingtonem?

3. Ruka zabiják (1999)

Ruka zabiják, jak už se dá podle názvu očekávat, je bláznivá hororová komedie. Hlavní role se ujal Devon Sawa, známý mimo jiné z hororového thrilleru Nezvratný osud. Další roli si zahrál Seth Green, jeden z tvůrců kultovního seriálu Robot Chicken, a v neposlední řadě se představí také Jessica Alba. Pokud na Halloween toužíte spíše po zábavě než po nervy drásajícím hororu, Ruka zabiják je jasnou volbou.

2. Hallowenská noc (2007)

Jde o americký film obsahující čtyři povídky, které pracují s halloweenskými zvyky a tradicemi. Snímek měl být původně uveden v kinech, ale nakonec se dostal jen na DVD. Přesto však přináší kombinaci zábavy, děsu a tajemna – ideální do potemnělého obývacího pokoje, osvětleného jen několika mihotavými svíčkami. Navíc je v současné době hlavní postavička Sam využívána novou kabelovou televizí Fearnet jako reklama na hororový halloweenský maraton. Krátké shoty jsou k vidění na youtube.

1. Halloween (1978 – 2009)

Osmidílná hororová série Halloween, jejíž první díl měl premiéru v roce 1978. V roce 2007 a 2009 obohatil režisér Rob Zombie sérii o další dva díly a třetí pokračování pod záštitou režiséra Patrica Lussiera (Krvavý Valentýn) bude mít premiéru v roce 2012 a nebude mu chybět třetí rozměr. Filmy ze série spojuje postava masového vraha Michaela Myerse, který vystupuje ve všech snímcích (mimo Halloweenu 3 z roku 1983). Pro pozdní halloweenský večer doporučujeme ale hlavně první film od režiséra Johna Carpentera.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Halloween je tady! Připravili jsme pro vás 5 filmových tipů na večer

Hide picture