Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Halloweenský knižní speciál: U kterých titulů vám ztuhne krev v žilách

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

31. 10. 2013

OBR:Rbitov zviratekSvátek všech svatých neznamená jen dýně, svíčky a karnevaly. Je také příležitostí trochu si nechat zježit chloupky na krku. A které knížky jsou k tomu ty nejlepší? Několik jsme jich pro vás vybrali. Stačí jen zalézt pod deku, vytáhnout baterku a vzhůru do čtení. Je čas začít se bát!

Kolem jezera Darc Score se objevují duchové. Ilustrační obrázek., Zdroj: výřez ze zahraniční obálky

Kolem jezera Darc Score se objevují duchové. Ilustrační obrázek., Zdroj: výřez ze zahraniční obálky

OBR: Kroky v temnoteMichelle Paverová: Kroky v temnotě

Píše se rok 1937. Osmadvacetiletý Jack se stane radistou na arktické expedici v zapadlém, neobydleném zálivu jménem Gruhuken. Jenže arktické léto je krátké. Když se noc vrací, Jack pociťuje zvláštní neklid. Jeho druhové jsou jeden po druhém nuceni odejít. Brzy zůstane docela sám a pak na celé měsíce pohltí tábor polární noc. A Gruhuken není tak neobydlený. Jack zde není sám. Něco se potuluje temnotou.

Svatopluk Doseděl – Bestseller

Ve Skalistých horách umírají za záhadných okolností lidé. Nezřídka dost krvavým způsobem. První obětí šestiprstého zabijáka se stává Malcolm Ferry, úspěšný autor strašidelných románů. Bohužel příliš pozdě pochopil, že ve svém rozepsaném trháku vytahuje na světlo fikci, jež fikcí tak docela není. A právě kvůli Ferryho přehmatu se nad zasněženým krajem kolem hornického městečka Carbon Mills začínají stahovat zlověstná mračna.

OBR: Rbitov zviratekSteven King: Řbitov zvířátek

Ne, nejde o překlep. Tak se jmenuje údajně nejděsivější příběh krále hororu. Indiánské pohřebiště neztratilo svou temnou moc ani po letech a nyní čeká jen na příležitost. Ta přijde, když se přistěhují manželé Creedovi se dvěma dětmi a kocourem Churchem. Když Louis Creed zakope přejetého mazlíčka právě na pohřebišti a Church se po několika dnech vrátí, všichni jsou překvapení. Kocour je sice trochu divný a jde z něj strach, ale je to on. A Churchova smrt není v Louisově rodině tou poslední.

Dan Simmons – Terror

Arktická výprava se mění v zoufalý boj o přežití. Tajemný a nelítostný netvor nezná slitování. Výprava sira Franklina, která se roku 1845 vydala hledat tzv. severozápadní cestu, je dodnes zahalena tajemstvím. Námořníci uvázli v ledové arktické pasti, docházejí jim potraviny, sužují je kurděje i jiné choroby. Dokonce je pronásleduje tajemný a nelítostný zabiják. Výprava se postupně mění v zoufalý boj o přežití.

obalka Joe Hill: Cerna krabiceJoe Hill: Černá krabice

Judas Coyne má děsivou sbírku – obsahuje kuchařku pro kanibaly, oprátku z tlejícího oběšence či hrůzný sadistický film. Kdysi patřil mezi death-metalové bohy a mezi fanoušky je jeho záliba v podivnostech stejně proslulá jako výstřelky z dávno zapomenutého mládí. Ale žádná součást Judasovy děsivé sbírky není tak neobvyklá, strašlivá a především lákavá, jako jeho poslední objev. Podivný předmět objevil v jedné internetové aukci mu příliš štěstí nepřinese.

Ray Bradbury – Tudy přijde něco zlého

V podzimním čase se někde na středozápadě koná karneval, coby příprava na slavnosti Halloweenu. Sladká píseň sirén svádivě slibuje návrat mládí. Ale v tomto období zmírání přijela stínohra, aby zničila každý život, kterého se dotkne svým podivným a neblahým tajemstvím. Dva zvídaví chlapci na prahu dospělosti brzy objevují tajemství podívané satanského dýmu v bludišti zrcadel, a příliš zřetelně vidí cenu, jíž je třeba platit za své sny.

 OBR: Jáma a kyvadloE. A. Poe: Jáma a kyvadlo

 A na závěr trocha žánrové klasiky. Mistr hororu a bizarnosti Edgar Alan Poe se vrací s výborem čtrnácti povídek. Kromě známého příběhu Jáma a kyvadlo, v níž se vězeň odsouzený inkvizicí nachází v kobce na prahu života a smrti, na pomezí jámy a kyvadla, se ve sbírce nachází dalších třináct děsivých povídek, které vás nenechají spát. Žádné zrůdy, žádní duchové. Jen váš osobní lidský strach.

Máte vlastní oblíbený strašidelný příběh? Napište nám!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Halloweenský knižní speciál: U kterých titulů vám ztuhne krev v žilách

Hide picture