Menu
FANZINE.cz
Technologie

Hands on: Nintendo 3DS je vstupem do nové reality

Redakce

Redakce

23. 2. 2011

Foto: Nintendo 3DSNintendo vždycky dělalo velké kroky kupředu, počínaje dotykovým displejem,  revolucí ve videoherním průmyslu. Podařilo se mu také vyvinout plně optimalizovaný pohybový ovladač, a nyní přichází s technologií trojrozměrného zobrazení bez nutnosti použití speciálních brýlí!

Foto: Nintendo 3DS

Modrá nebo černá? Foto: Tomáš Zbyňovský

Nintendo je společností, která žene technologický pokrok kupředu, ale ne vždy se jí ho podaří komerčně dobře využít. Apple zdokonalil jejich dotykový displej tepelnými senzory a lepší odezvou. Sony a Microsoft zase inovovali nápad s pohybovými ovladači a zhmotnili své představy v podobě Kinectu a PS Move. Současná situace je však zcela opačná. Technologie trojrozměrného zobrazení je sice relativně běžná, nicméně sledovat tento efekt bez použití již výše uvedených speciálních brýlí je velice nepohodlné. Ačkoliv se to může zdát nemožné, Nintendu se podařilo vtěsnat 3D  kino do velice kompaktních rozměrů!

Foto: Nintendo 3DS -nadšení z 3D bez brýlí

Během předváděčky panovala přímo neskutečná pohoda. Foto: Tomáš Zbyňovský

Vzhled a vlastnosti

Nintendo 3DS má celkem dva displeje. Spodní, dotykový lze ovládat buď prsty, anebo teleskopickým stylusem, šikovně zakomponovaným přímo v těle konzole. Horní obrazovka slouží k promítání trojrozměrného obrazu, jehož prostorovou hloubku lze ovlivňovat pomocí užitečného posuvného tlačítka regulace 3D efektu. Podstatné je, že změna probíhá okamžitě a nemá žádný vliv na výkon zařízení. Trojrozměrný obraz můžete také zcela vypnout, což je dobré při jízdě autobusem nebo starým vlakem, kvůli malé možnosti úhlu pohledu a dálky od očí. Na druhou stranu vám již nikdo nebude koukat přes rameno, protože uvidí pouze rozmazaný nebo špatně viditelný obraz. Nutné je podotknout, že i přes počáteční skepsi jsme byli možnostmi displeje naprosto uchváceni. Tak dokonalé zobrazení prostoru nikdo z nás nečekal.

Konzole disponuje standardními čtyřmi tlačítky, šipkami a kruhovým ovladačem. Nintendo má zabudovaný u podobných zařízení běžný gyroskop umožňující reagovat na pohyby, záležitost pro některé kategorie her naprosto nepostradatelnou. Těšit se také můžeme na nové funkce jako je připojení k bezdrátovým internetům (wi-fi) a funkci StreetPass, která uživateli umožní plné sdílení různých statistik a herního obsahu s ostatními majiteli konzole.

Foto: Nintendo 3DS - vzhled

Rodinu DS design nezapře. Foto: Tomáš Zbyňovský

Další možnosti a funkce

Další možností bude sledování 3D videí a přenosů. Hned ze začátku budou dostupné záznamy velkých sportovních událostí ve 3D a Nintendo slibuje, že se dočkáme celé řady obdobných vychytávek. Na Nintendu 3DS bude možný i poslech hudby a hlavně focení ve 3D.  Ano, i vaše fotky mohou využívat trojrozměrný obraz, ale pouze v samotné konzoli nebo přímo v některých hrách. Zajímavým programem je měřič kroků a herní doby strávené u konzole, byť mohou tyto údaje vyvolat lehkou deprivaci. V režimu spánku vám konzole měří nachozené kroky, za které dostáváte Play Coins, měnu sloužící k nákupu dodatečného stahovatelného obsahu. Konzole bude disponovat i rodičovským zámkem, s jehož pomocí je možné zablokovat některé funkce či webové stránky.

K datu prodeje Nintenda 3DS je již naplánováno okolo 13 her a Nintendo slibuje, že během dvou měsíců se jejich počet vyšplhá až k pětatřiceti. Podporovány budou i staré hry, avšak pouze v běžné dvojrozměrné podobě. Nová konzole nás velice potěšila fantastickým zpracováním 3D obrazu, dobrým přístupem výrobce a především zajištění poměrně širokého počtu her. Všichni fanoušci se skutečně mají na co těšit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hands on: Nintendo 3DS je vstupem do nové reality

Hide picture