Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Hannibal Lecter se opravdu vrátí. NBC plánuje seriál o 13 dílech

Denisa Marešová

Denisa Marešová

19. 2. 2012

Kanibalistický sériový vrah Hannibal Lecter se chystá zpět na televizní obrazovky, aby opět ochutnal lidské maso a poškádlil agenty FBI. Společnost NBC se totiž definitivně rozhodla, že zadaptují knihy od Thomase Harrise do třináctidílného seriálu.

Hannibal Lecter je nejinteligentnější psychopat na světě, Zdroj: distributor filmu

Celý projekt dostal na starost vynikající tvůrce seriálů Bryan Fuller, který stojí například za vznikem televizních sérií Mrtví jako já nebo Řekni, kdo tě zabil. Děj seriálu je zasazen časově před Mlčení jehňátek, bude tedy vycházet především z dílu Červený drak, který byl paradoxně zfilmován jako poslední.

Hannibal Lecter se filmovému publiku poprvé představil v roce 1991 ve filmu Mlčení Jehňátek. Ve snímku je vykreslen jako bývalý vynikající psychiatr s kanibalistickými sklony. Anthony Hopkins za bravurní vykreslení postavy obdržel Oscara.

Seriál divákům představí hlavní hrdiny z knihy Thomase Harrise Červený drak. Diváci se budou moci těšit na agenta FBI Willa Grahama, kterého ve filmu ztvárnil Edward Norton, a především na jeho mentora, Hannibala Lectera (v trilogii fenomenální Anthony Hopkins), jenž se s Grahamem seznamuje a neustále utíká zákonu.

Agent Graham s Hannibalem ve vězení.

Kdo se ujme jedné z nejtěžších a nejproslulejších filmových rolí, samotného kanibala Hannibala Lectera, se zatím neví. Jasné už ale je, že to bude obrovskou výzvou a zároveň nejtěžším úkolem pro každého herce, který bude konkurovat vynikající filmové předloze v podání Anthonyho Hopkinse.

Čtěte také: Netradiční romantika zombie Warm Bodies

Ačkoliv není Hannibal Lecter hlavní postavou ve všech filmech původní trilogie, svým charismatem předčí mnohé další protagonisty. Jako první byl natočen snímek Mlčení jehňátek, ve kterém se Hopkins objevuje pouhých 16 minut. O deset let později byl zfilmován dějově závěrečný díl s názvem Hannibal (2001), kde FBI pátrá po uprchlém Lecterovi.

Na první díl se tvůrci vrhli až naposled. Červený drak, který oběma snímkům předchází, byl natočen až roku 2002. Právě zde dojde k prvnímu setkání Grahama a psychiatra Lectera, který agentovi pomáhá s vyřešením případu vražd.

Každý z těchto tří snímků režíroval někdo jiný, nejznámějším je asi Ridley Scott, který se ujal filmu Hannibal.

Zda bude Harrisovo téma vhodné pro seriál, uvidíme časem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hannibal Lecter se opravdu vrátí. NBC plánuje seriál o 13 dílech

Hide picture