Menu
FANZINE.cz
Deskové a karetní hry

Harašeníčko nepatří na pracoviště, ale do deskové hry!

Redakce

Redakce

15. 1. 2011

Jednostranné sexuální naléhání zpravidla představuje dost nepříjemnou a obtěžující věc. Avšak pokud jde o oboustrannou nebo i vícestrannou záležitost, není v ničem problém. A zvláště v deskové hře, jako je tato, nejenže harašeníčko nereprezentuje něco urážejícího či dokonce žalovatelného, ale naopak slibuje velmi zábavný nebo vzrušující zážitek.

Obal hry Harašeníčko, Foto: Petra Vlková, Topzine.cz

V deskovce Harašeníčko si může hráč vybrat mezi klasickou verzí a hard core verzí. Motiv obou her je do značné míry podobný, nicméně rozdíly jasně určují, pro kolik lidí a jaký druh odreagování je která verze vhodná.

Klasickou a možná trochu mírnější hru si může zahrát až osm lidí. Doporučuje se vyvážený poměr mužů a žen, aby si každý přišel na své. Důležitou roli ale hrají především vzájemné vztahy mezi dotyčnými hráči. Je logické, že pokud bude mezi některými z nich panovat averze, nesympatie, nenávist či dokonce odpor, bude zde mnohem vyšší pravděpodobnost útěku před úkolem, nežli jeho splnění. Avšak ani druhý extrém není ideální. Zamilovaným jedincům by mohla hra v konečném důsledku způsobit více škod, než užitku a legrace. Což by byla skutečně škoda. Jaká je tedy pro hru Harašeníčko klasik ta nejideálnější společnost? Zkrátka taková, kde si spolu hráči navzájem rozumí, ale nemají mezi sebou hlubší vzájemné vztahy a ani zábrany.

Rozbalená hra Harašeníčko, Foto: Petra Vlková, Topzine.cz

Princip hry (v jedné i druhé verzi), je dojít po klikaté, avšak ne složitě zamotané trase ze startu do cíle. Není tu ani tak rozhodující, kdo vyhraje, ale kdo neprohraje, protože ten, kdo bude tím nešťastným, splní na konci hry předem stanovený úkol. Takhle to alespoň platí ve verzi klasik. Zde se taky hráči navzájem vyhazují, ale pouze v rámci daného okruhu na zdvojená srdce, aby nebyla hra až příliš krutá. Jinak hráče na hrací desce větší překvapení nečekají, o to více se jich skrývá pod známými symboly K, a tudíž v úkolových kartách.

Několik karet z verze klasik, Foto: Petra Vlková, Topzine.cz

Kartiček je celkem čtyřicet a pro klasickou verzi nemají žádné orámování. Jejich obsah se různí co do obtížnosti i vážnosti. Ani není potřeba obšírně popisovat jejich odlišný smysl, každý si jistě sám představí, jakou reakci způsobí úkol pokus se vzrušit některého muže (ten je pochopitelně jen pro ženy) a jakou předveď orgasmus žáby. Hráči si mohou dle své vůle a dohody zvolit, že některé karty pro hru vyřadí, například aby její průběh byl hlavně o legraci nebo naopak o erotickém nabuzení.

Rozehraná verze hard core, Foto: Petra Vlková, Topzine.cz

Co se týká toho druhého případu, na jeho principu je postavena hard core verze hry Harašeníčko. Okruh hráčů se tu celkem pochopitelně omezuje na dva, zpravidla na muže a ženu, kteří spolu už něco měli nebo se k tomu chystají. Oproti klasické verzi zde hráči najdou speciální políčka s trenkami, které neznamenají nic jiného, než nutnost dát fant (kus oblečení). Což ale neznamená, že by se fanty nedávaly i v předešlé verzi, tam se však tato povinnost vztahuje na nesplnění úkolu.

Několik karet z hard core verze, Foto: Petra Vlková, Topzine.cz

Úkolů je zde také víc než dost, jsou však rozděleny nejen do karet, ale i přímo do některých políček. O srandu už tolik nejde, naopak vše směřuje k jedinému cíli – sexuální předehře a vzrušení. Tím to nejen začíná, ale pro samotný průběh hry i končí. Pokud některý z hráčů přikročí k následující fázi (a i odměně za vítězství) dříve, než se dostane do cíle, prohrává. A pak ještě za trest musí dělat své drahé polovičce celý týden pomyšlení. Například pomáhat jí s domácími pracemi nebo s ní jezdit po nákupech.

Rozehraná klasik verze, Foto: Petra Vlková, Topzine.cz

Samozřejmě, že by si popis této značně vzrušující části hry zasloužil větší prostor a ještě by se toho dalo hodně napsat, nicméně to už by mohlo překročit jisté stanovené hranice. Tady se může málokdo hádat, že minimální věk osmnácti let je přemrštěný. A koneckonců, někomu by se mohlo zdát, že téma již spadá do jiné rubriky, potažmo podrubriky, a že autor článku tak překračuje své kompetence.

Jeden z úkolů v klasik verzi, Foto: Petra Vlková, Topzine.cz

Podívat se na hru z jiného úhlu stačí nyní jen stručně. Většina aspektů je totožná s publikovanou hrou Člověče, ožeň se. Tedy kvalita zpracování komponent, vtipnost kreseb, to vše se vyznačuje stejně dobrou úrovní. Rozdíl spočívá snad pouze v tom, že tato hra neobsahuje tématické textové vtipy, avšak na přitažlivost Harašeníčka to nemá vliv. Autor a vydavatel hry Richard Pilgr opět nezklamal a hráči se tak mohou oprávněně těšit na nezaměnitelný grafický styl a humor, který zvedne náladu. A navíc, při této hře není nálada to jediné, co se může zvedat.

Název hry: Harašeníčko

Typ hry: Desková, společenská, erotická

Výrobce: Richard Pilgr

Doporučená cena: 250 Kč

Počet hráčů: 2 – 8

Hrací doba: cca. 40 – 60 min.

Doporučený věk: 18 +

Hodnocení: ***** 90 %

Klady:

Originalita

Zábavnost, vtipnost, „vypečené“ úkoly

Jednoduchá pravidla

Vzrušující charakter

Zápory:

Omezený okruh hráčů a nevhodné pro každou příležitost

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Harašeníčko nepatří na pracoviště, ale do deskové hry!

Hide picture