Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Harry Potter a Fénixův řád: Ani nejlepší čaroděj se chybám nevyhne

Redakce

Redakce

10. 7. 2011

FOTO: Harry Potter and Order of the PhoenixNení člověka, který by neznal Harryho Pottera.  Jedni ho milují a druzí nenávidí. Letos v červenci se konečně dočkáme druhé části závěrečného sedmého dílu, který ukončí dlouhou životní etapu nejednoho z nás. A proto si připomeňme ty nejzajímavější chyby z pátého dílů, který nese podtitul Fénixův řád.

FOTO: Harry Potter and Order of the Phoenix

Harry Potter pod vlivem Voldemorta, Zdroj: distributor filmu

Lord Voldemort (Ralph Fiennes) je zpět a v plné síle. Přestože Harry (Daniel Radcliffe) jen tak tak utekl ze spárů Lorda Voldemorta, málokdo a hlavně na Ministerstvu kouzel nechtějí věřit, že obávaný černokněžník všech dob, vstal z mrtvých. Dokonce na Harryho pošle jedna ze zaměstnankyň ministerstva mozkomory. Jen díky Brumbálovi (Michael Gambon) není Harry vyloučen ze Školy čar a kouzel v Bradavicích.

Bradavice byly pro Harryho jeho jediným domovem a místem, kde měl nějaké kamarády a tuto sladkou idylku mu naruší nová učitelka obrany proti černé magii, Dolores Jane Umbridge (Imelda Staunton). Harry má od počátku s Dolores problémy, a napětí mezi nimi se stupňuje. Jelikož je nová učitelka nic neučí, založí na Ronovu (Rupert Grint) a Hermioninu (Emma Watson) výzvu spolek nazvaný Brumbálova armáda, kde se učí, jak se bránit proti Smrtijedům. Dolores ale není Harryho jediný nepřítel. Zvláštní sny o Voldemortovi nedávají Harrymu spát.

Chyby z filmu

1. Harry si umí vyměnit ve spánku oblečení. Když se mu zdá o tom, že Nagini napadl pana Weaslyho, jeho tričko je modrobílé. Ale ve chvíli, kdy se probudí má na sobě černou košili. Opravdu šikovný  kouzelník.

2. Přestože se neverbální kouzla učí až v šestém ročníku, nikomu ze členů Brumbálovy armády nedělalo problémy při bitvě na Ministerstvu metat jedno kouzlo za druhým, aniž by vyslovili jediné kouzlo.

FOTO: Brumbálova armáda

Brumbálova armáda

3. Je zvláštní, že jak členům Fénixova řádu, tak Smrtijedům nedělalo problémy se přemístit na Ministerstvo kouzel. Je známým faktem, že na ministerstvo se lze dostat pouze letaxovou sítí nebo přes telefonní budky.

4. Kouzlo Levicorpus objevil Harry v šestém díle, když si četl v Princově učebnici. Kromě Prince dvojí krve a Harryho neznal kouzlo nikdo z jeho přátel. Lenka Láskorádová nejspíš musí umět cestovat v čase, když zrovna toto zaklínadlo použila na jednoho ze Smrtijedů na ministerstvu.

5. V knize se píše, že byl Neville u smrti svého dědečka, a proto může vidět Testrály, stejně jako Lenka nebo Harry. Tvůrci filmu si nejspíš tento fakt zapomněli přečíst, protože ve Fénixově řádu Lenka tvrdí, že kromě ní a Harryho je nikdo ze skupiny nevidí.

The YouTube ID of NtTHi1gBBak&feature=related is invalid.

6. Hermiona se v knize několikrát zmínila, že věci jako rádio nebo štěnice v Bradavicích nefunguje. Ve filmu jsou asi nejspíš v jiných Bradavicích, protože tam studenti bez problémů rádio poslouchají.

7. Filmu se nevyhnuly ani audio chyby. Při replice, kdy objeví Lenčiny tenisky, se herečce Evanně Lynch nehýbou ústa.

8. Místnost, ve které soudili Harryho, jsme mohli vidět již v předchozím díle. Tenkrát ale byla i dvakrát větší.

9. Během hádky Rona, Hermiony a Harryho na Grimmauldovo náměstí se každým střihem mění Hermionina délka vlasů.

FOTO: Hermioniny vlasy_chyba

V jedné scéně má vlasy přes rameno, v další je má dané přes záda

10. Když je Harry ve svém pokoji a pozoruje fotku svých rodičů, tak si můžeme všimnout, že se mění vzdálenost hůlky na stole.

Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and Order of the Phoenix)

Dobrodružný/Rodinný/Drama/Fantasy
Velká Británie/USA, 2007,  138 minut

Režie: David Yates
Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Michael Gambon, Ralph Fiennes, Brendan Gleeson, Gary Oldman, Alan Rickman, Fiona Shaw, Imelda Staunton, Evanna Lynch, Katie Leung

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Harry Potter a Fénixův řád: Ani nejlepší čaroděj se chybám nevyhne

Hide picture