Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 má online poslední trailer!

Redakce

Redakce

17. 6. 2011

Světové pobláznění okolo čaroděje, kterému je předurčeno utkat se s vrahem svých rodičů na život a na smrt, za chvíli končí. Již za měsíc vypukne v Londýně davové šílenství při premiéře tohoto filmu, posléze tak bude i u nás. Nedlouhé čekání si můžete zkrátit posledním trailerem velkého finále.

Hermiona na plakátu k druhým Relikviím smrti, Zdroj: distributor filmu

Na druhou část filmu zbylo ze sedmé knihy spisovatelky J. K. Rowlingové z dějového hlediska pramálo. V traileru tak můžeme vidět plejádu kouzel a triků elity britských protagonistů. Na scéně se střídají paprsky proudů zeleného, červeného a zlatého světla v takové frekvenci, že na velkém plátně za tmy by mohly vyvolat epilepsii.

FOTO: Speciál Harry Potter

Trailer zpočátku nabízí ohlednutí za předešlými díly, kdy se z malého nevinného dítěte stává mladý muž, který prahne po pomstě. Po projížďce na drakovi se všichni (na malou chvíli se objeví i zemřelí Harryho rodiče a jeho kmotr) setkávají na půdě rozhodující bitvy. Ve škole čar a kouzel v Bradavicích se začne prolévat spousta krve. Atmosféra už zdaleka neotvírá přívětivě rodinnou náruč, ale ukazuje svou stinnou stránku.

Ukázka bohužel naznačuje i to, že se nevyhneme ani klišé motivujícím proslovům, nicméně poukazuje také na to, že závěrečný souboj bude (na rozdíl od knížky) tvrdým střetem dvou čarodějů. Jestli bitva bude zvládnutá alespoň tak dobře jako konflikt ve filmu Návrat krále, tak si každý přijde na své.

Harry Potter a Relikvie smrt – část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II)

USA/Velká Británie, 2011
Akční/Dobrodružný/Fantasy

Režie: David Yates
Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Alan Rickman, Helena Bonham Carter, Maggie Smith, Gary Oldman, Jason Isaacs, Tom Felton, Robbie Coltrane, Michael Gambon, Bonnie Wright

Premiéra v ČR: 14. července 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 má online poslední trailer!

Hide picture