Menu
FANZINE.cz
Sci-fi a fantasy filmy

Harry Potter pokračuje. Brumbál a Snape se dočkají vlastních filmů

Redakce

Redakce

1. 4. 2013

Ačkoli se J. K. Rowlingová, autorka knižní série o kouzelníku Harry Potterovi, zařekla, že další knížka do početné sbírky již nepřibude, dočkáme se dalších filmových dílů z čarovného světa Bradavické školy.

Hollywoodští tvůrci mají zřejmě dojem, že Harry Potter je až příliš výnosný příběh na to, aby jej opustili a připravují tedy spin-offy, samostatné filmy, o jednotlivých postavách. Hned dvě oblíbené postavy z potterovské série se dočkají vlastního snímku.

Konkrétně Albus Brumbál a Severus Snape. V obou případech napíše scénář autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová. Ta další filmy z čarodějnického světa vítá s nadšením. „Harry Potter je jako moje dítě, s nímž jsem strávila sedmnáct let. Po premiéře posledního filmu mě zaplavila samota. Harry mi chyběl,“ přiznala Rowlingová.

Albus Brumbál na počátku

Prvním v pořadí bude snímek o Albusi Brumbálovi. Postava bradavického ředitele sice v šestém díle zemřela, to ale v natáčení nikterak nebrání, příběh filmu se totiž bude odehrávat v dobách Brumbálova mládí.

Už v roce 2007 Rowlingová oznámila, že Brumbál byl gay a zamiloval se do Gellerta Grindelwalda. Ten ale začal toužit po nadvládě nad světem, s čímž Brumbál nesouhlasil, a po společném boji s tragickými následky se jejich cesty rozešly.

Pro hlavní roli se počítá s Ianem McKellenem. Ten už si dlouhý bílý vous vyzkoušel jako Gandalf v trilogii Pán prstenů, navíc se hrdě hlásí ke své homosexuální orientaci. Premiéra filmu s pracovním názvem Harry Potter: Dumbledore origins je plánována na konec příštího roku.

FOTO: Ian McKellen

Homosexuál Ian McKellen si zahraje homosexuála Brumbála. Zdroj: Stonewall

I spin-off o Severusi Snapovi, který je podle hlasování fanoušků nejoblíbenější postavou celé série, se bude vracet do minulosti. Příběh zmapuje Snapeova studentská léta, kdy platil za školního outsidera a byl centrem posměšků a šikany.

Představitel této role zatím není znám, ale je potvrzeno, že se ve snímku opět objeví Alan Rickman, zřejmě jako vzpomínající profesor. Alan Rickman hrdě označuje Snapea za nejoblíbenější roli své kariéry.

Spekuluje se, že materiálu by se mohl chopit Tim Burton, ale informace jsou dosud nepotvrzené. Film by měl vstoupit do kin v polovině roku 2015.

Apríl

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Harry Potter pokračuje. Brumbál a Snape se dočkají vlastních filmů

Hide picture