Menu
FANZINE.cz
Nejnovější filmy v kinech (sci-fi, fantasy a horor)

Havran přilétá do Čech. John Cusack bude chytat šíleného vraha

Dan Lechmann

Dan Lechmann

26. 4. 2012

foto k filmu Havran

Do českých kin přichází snímek na motivy povídek E. A. Poea. Pojďme se společně podívat, zdali se na něj těšit, nebo se ho bát.

video
play-sharp-fill

Viktoriánská doba že je dobrý nápad? U nových detektivek o londýnském gentlemanovi možná. Ovšem co takhle natočit něco mysteriózního se špetkou hororu a vsadit to právě do tohoto historického úseku? Přesně tyto otázky si zřejmě položil i režisér James McTeigue (V jako Vendeta), který se rozhodl, že tento smělý plán uskuteční.

„Jediný, kdo může zastavit vraha, je muž, který ho inspiroval.“

I absolutní nečtivec musel někdy slyšet o romantickém spisovateli jménem Edgar Allan Poe. Hororové povídky tohoto autora jsou i dnes populární a řadu studentů stále trápí známá báseň Havran. Stejně tak jako jméno tohoto díla přejímá film i pochmurnou a temnou atmosféru v celé své šíři a hrůze.

Podívejte se také: Trailer filmu The Raven: Takhle se vraždí podle E. A. Poea

Samotný fiktivní děj snímku se točí kolem několika vražd, pro které byly inspirací právě povídky soudobého spisovatele E. A. Poea, kterého ztvární John Cusack.

John Cusack jako Edgar Allan Poe. Zdroj: distributor filmu

Vyšetřovatel Luke Evans (Válka bohů) je na stopě sériového vraha, ale k jeho vypátrání potřebuje pomoc právě od autora příběhů. V samotném filmu se tak vystřídá mnoho námětů z Poeových knih. Například je zde vyobrazena známá povídka Jáma a kyvadlo či Pád domu Usherů.

Doufejme, že to nebude jen slátanina, podobná sérii Saw, v pěkných kostýmech. A snad na konci z vašich úst nebude znít nehezké: „Nevermore…“

Havran (The Raven)

Thriller / Mysteriózní

USA / Maďarsko / Španělsko, 2012

Režie: James McTeigue

Hrají: John Cusack, Luke Evans, Alice Eve

Premiéra v ČR: 26. dubna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Havran přilétá do Čech. John Cusack bude chytat šíleného vraha

Hide picture