Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Hennenovi Elfové: Jaké budou další osudy Albenu?

Redakce

Redakce

10. 10. 2010

Skalní fanoušci se po dlouhém čekání dočkali dalšího dílu o kouzelných Elfech z ještě kouzelnější země Albenu. Po zimě by mělo nastat světlo. Nebo zdání klame?

V předchozích dílech série Elfové od německého spisovatele Bernharda Hennena jsme sledovali putování dvou elfích přátel, Farodina a Nuramona, za záchranou jejich velké lásky, mocné elfské kouzelnice Noroelle. Byli jsme svědky krvelačných a krutých válek mezi elfy a troly, kde se hrdinsky vyznamenal Alfadas, syn lidského hrdiny Mandreda Tordredsona, jež se pomocí kouzel dostal do magického Albenu.

Války s troly skončily, ale po pomstě lačnící stvůry se nevzdávají. Když mocná elfí královna Emerelle nechá zmizet jednu z hlavních albských stezek a tisíce trolích válečníků se zřítí do nicoty, zdá se, že je vyhráno a elfové mohou dále žít v míru. Mocnými stezkami, vytvořenými samotnými Alby, však pronikají temné stíny zapovězených národů a ohrožují všechny rasy ve všech světech.

Bernhard Hennen: Elfové

  • Die Elfen – kniha I. (2004, č. Elfové, Fantom Print 2008)
  • Die Elfen – kniha II. (2004, č. Elfové, Fantom Print 2009)
  • Elfen Winter – kniha I. (2005, č. Zima elfů, Fantom Print 2009)
  • Elfen Winter – kniha II. (2005, č. Zima elfů, Fantom Print 2009)
  • Elfenlicht – kniha I. (2006, č. Světlo elfů, Fantom Print 2010)
  • Elfenlicht – kniha II. (2006, č. Světlo elfů, příp. Fantom Print)

Sága Elfové, sepsaná německým autorem Bernhardem Hennenem, vyšla poprvé v roce 2004 a téměř okamžitě se stala jednou z nejprodávanějších fantasy ság v Německu. Vydána byla v Holandsku, Itálii, Francii, Španělsku, Rusku a České republice, kde také zaznamenala velký úspěch.

Knihu, v češtině nazvanou Světlo elfů, přeložila Svatava Kretková a obálku nakreslil Jan Patrik Krásný. Další díl ságy, která vzkřísila elfy, vychází v říjnu v nakladatelství Fantom Print.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hennenovi Elfové: Jaké budou další osudy Albenu?

Hide picture