Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Herečka Jolene Blalock má dnes narozeniny. Všechno nejlepší T’Pol!

Jan Neuman

Jan Neuman

6. 3. 2013

tpolDnes v USA slaví narozeniny žena, která od malička milovala Star Trek, pana Spocka a nakonec se Vulkánkou doopravdy stala.

Všechno nejlepší T'Pol! Zdroj: CBS Television Distribution

Všechno nejlepší T’Pol! Zdroj: CBS Television Distribution

Americká herečka a modelka Jolene Blalock se narodila 5. března 1975 v San Diegu ve státě California. Již od malička milovala Star Trek a často citovala Vulkánce Spocka, jako svůj oblíbený charakter. Když jí bylo 17 let, odcestovala do Evropy, kde se věnovala kariéře modelky.

Za svou kariéru herečky se objevila ve velké řadě seriálů, tím prvním byl Veronica’s Closet. V roce 2000 obdržela cenu Medea za svou roli ve filmu Iásón a argonauti. Po té se objevila v detektivních seriálech Kriminálka Miami, JAG a v jedné epizodní roli se objevila i v kultovním seriálu  Stargate SG-1.

V roce 2001 si jí všimli tvůrci tehdy připravovaného seriálu Star Trek: Enterprise a nabídli jí roli Vulkánky T’Pol, čímž se jí jako fanynce Star Treku a hlavně Spocka splnil velký sen.

Po té se objevila i v několika filmech, jakými byli třeba Slowburn nebo nepříliš povedená Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel. Z dalších seriálových rolí se objevila v Dr. Housovi nebo třeba Legend of the Seeker. V současnosti žije v Los Angeles se svým mužem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herečka Jolene Blalock má dnes narozeniny. Všechno nejlepší T’Pol!

Hide picture