Menu
FANZINE.cz
Technologie

Herní notebooky jsou nejlepším společníkem pro fanoušky PC her

Milujete hraní počítačových her? Jste schopni u nich trávit celé hodiny a představou ideálního dne je pro vás celý den strávený hraním PC her? Aby vašemu tempu stačil i váš notebook, vyplatí se investovat do kvality v podobě herního notebooku. Rozpětí jejich cen je široké, ale rozhodně jsou na hraní vhodnější než obyčejné notebooky.

V čem jsou herní laptopy skvělé a proč by měl každý hráč kromě herní konzole vlastnit také nadupaný herní notebook?

Kompaktní herní notebooky konkurují stolním počítačům

Herní notebooky se v současné době bez obtíží rovnají stolním počítačům, a dokonce oproti nim mají v některých ohledech navrch. V jakých? Herní počítačovou sestavu si jen obtížně sbalíte do batohu nebo přisunete blíže k posteli, zato herní notebook bez problému.

Co se výkonu týče, herní notebooky se rovnají stolním počítačům, a navíc mají kvalitní zabudované reproduktory, lze k nim připojit herní sluchátka, mají slušný displej a webkameru. Zahrát si tak ihned můžete i se svými online přáteli. Skvělé také je, že cena herních notebooků je ve srovnání se stolními počítači výrazně nižší.

Herní notebooky splňují náročné požadavky na grafiku i rychlost

Protože doba hodně pokročila, přehřívání notebooku při hraní, sekání se hry, špatné načtení grafiky nebo pomalé načítání jsou již dávno minulostí. Moderní herní laptopy jsou vybaveny minimálně čtyřjádrovým procesorem, dostatečně velkou operační pamětí a samozřejmě tou nejlepší grafickou kartou, která je na trhu k dostání. Snadno si tak zahrajete jakoukoliv počítačovou hru a vše půjde snadno a plynule a vy se bez problémů přenese do děje.

Vyřizování e-mailů, hraní doma i na koleji i zapisování poznámek ve škole

Pokud čas od času potřebujete notebook využít také k vyřízení nějakých e-mailů nebo sepsání některých dokumentů, rozhodně není nutné pořizovat si druhý, ale využít ten herní. Mezi studenty je zcela běžné, že investují do dražších modelů herních laptopů, které jsou skutečně dovedené k dokonalosti a když na nich zrovna na koleji nebo doma nehrají PC hry, nosí je s sebou do školy a používají místo sešitů. Když si na herní notebook pořídíte speciální obal a budete s laptopem při přenášení zacházet opatrně, nic se mu nestane.

Na vzhledu záleží

U herních notebooků je samozřejmě kladen velký důraz také na jejich vzhled. Hrát se dá samozřejmě i na zcela obyčejně vypadajícím zařízení, ale podsvícená klávesnice, svítící herní myš a speciálně upravené klávesy činí z hraní ještě příjemnější zážitek.

Největší výhody herních notebooků spočívají v jejich kompaktních rozměrech a poměrně nízké váze, díky čemuž je můžete snadno odnést kamkoliv s sebou. Skvělé je ale i jejich vybavení a výkonnost.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Herní notebooky jsou nejlepším společníkem pro fanoušky PC her

Hide picture