Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Herní novinky na leden, únor a březen. Vyberou si příznivci všech žánrů

Petr Pešout

Petr Pešout

11. 1. 2013

Sestavili jsme pro vás stručný přehled nejočekávanějších her pro příští 3 měsíce. Zastoupení tu mají skoro všechny žánry, vybere si každý.

První díl způsobil ve své době rozruch, jak uspěje Crysis 3? Zdroj: Vydavatel hry

První díl způsobil ve své době rozruch, jak uspěje Crysis 3? Zdroj: Vydavatel hry

První tři měsíce přinesou hráčské komunitě hodně novinek, včetně dlouho očekávaných pokračování slavných sérií a slibných prvních dílů. Podívejte se, jestli vás něco zaujme.

Leden

devil-may-cry-prioritaZačněme akčním trhákem v podobě DmC: Devil May Cry od Ninja Theory (vydavatelství Capcom), kterého bychom se měli dočkat 15. ledna. Více než desetileté pole působnosti a skvělá hratelnost zařadily tuto sérii mezi nejlepší akční kousky současnosti. Hra vyjde na PC, PlayStation3 a Xbox 360. Bohužel nebude možné hraní po síti.

FOTO: Sniper: Ghost Warrior 2Čeká nás také taktická střílečka – Sniper: Ghost Warrior 2, jejíž vydání bylo stanoveno taktéž na 15. den prvního měsíce. Můžeme se na ni těšit na platformách PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Hra se představí bez multiplayeru. Všichni jen doufáme, že nebude opět odložena, jako tomu bylo již několikrát.

shootmania-stormV lednu zamíříme také k výrobcům Nadeo, konkrétně k jejich novému titulu ShootMania Storm, který má být jednou z jejich „neautíčkových“ her. Očekávat ji můžeme ve druhé polovině ledna na PC a nabízí i multiplayer.

Únor

Crysis 3V únoru na hráče čeká pokračování veleúspěšné série Crysis s pořadovým číslem 3. Fanoušci této hry z celého světa netrpělivě očekávají její vydání, které bylo stanoveno na 19. února. V České republice by se měla objevit o dva dny později.

Čtěte také: Podívejte se na nové screeny z GTA V, dárek od Rockstar Games

FOTO: Dead Space 3Akční adventura Dead Space 3 také jistě neurazí. Stručně ji vystihl Pavel Šnábl ve svém příspěvku: Dead Space 3 předvedl příběhový trailer. Jak Issac Clark začínal. Je to jeden z třetích dílů, u kterého trojka nemusí znamenat ztrátu kvality a ždímání neoriginálních nápadů.

aliens-colonial.marines-prioritaZastřílet si budete moci také v hororovém trháku Aliens: Colonial Marines. Nebude nouze o dechberoucí situace, při kterých budete rádi, že hrajete „jen“ hru. Je děsivější než kdy předtím, temná kombinace stísněných prostorů a děsivých monster nahání jen při pomyšlení husí kůži. Už 12. února si vše budete moci vyzkoušet na PC, PS3 i X360.

OBR.: Metal Gear Rising: RevengeanceVe druhé polovině února se fanoušci mohou těšit na volné pokračování série Metal Gear Rising, a to s názvem Revengeance od vývojářů PlatinumGames. Hra bude dostupná na PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Ve hře bylo částečně změněno nastavení a byly odstraněny některé Stealth prvky. Více prostoru dostal také boj s mečem.

Březen

tombb-raider-prioritaHned z počátku, 5. března, na fanoušky čeká Tomb Raider, kde se vžijete do Lary Croft, jejímž hlavním cílem je přežít na neznámém ostrově, kde ztroskotala. Vaším úkolem bude využívat veškeré dostupné nástroje a možnosti, abyste se co nejefektivněji vypořádali se zdejšími nástrahami. První vydání hry v roce 1996 odstartovalo šílenství, během kterého se Lara Croft postupně stala jednou z nejznámějších herních hrdinek.

south-parkV ten samý den by se měl na trhu objevit také South Park: The Stick of Truth. Pro milovníky stejnojmenného seriálu bude hra jistě pohlazením na duši. Vulgární mluva a osobitá gesta ne každý s nadšením uvítal, rok 1997 přinesl ale statisícům lidí na celém světě začátek skvělého komediálního cyklu.

FOTO: SimCity 2013 Maxis se společně s vydavatelem Electronic Arts také přihlásí o slovo. Budovatelská strategie SimCity přinese mnoho novinek s prvky světové proslulé série The Sims. Na 6. díl v pořadí si počkáme do 8. března, vyjde na PC.

InSANEHráč, kterému při koukání do monitoru musí mrazit v zádech a tuhnout krev v žilách, možná sáhne po hororové hře inSANE. Nebyly pro ni zatím stanoveny platformy, nicméně by měla vyjít minimálně pro Xbox 360 a PS3.

Metro: Last LightNa konci měsíce vyjde jedna z nejočekávanějších her v březnu. Bude jí Metro: Last Light, což je pokračování úspěšného prvního dílu Metro: 2033. Ten vznikl z knižní předlohy Dmitrije Glukhovského. Vaším úkolem bylo v temných uličkách metra pozabíjet vše, co se vám dostalo pod ruce, a dojít k určenému cíli. Hra měla velmi dobrou grafiku i audiovizuální zpracování, které prý bude v druhém díle ještě vylepšeno.

Označili jste si nějaké datum v kalendáři? Počítáte vteřiny do vydání nějaké pecky? Pochlubte se v diskuzi, tady jste mezi svými.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herní novinky na leden, únor a březen. Vyberou si příznivci všech žánrů

Hide picture