Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Hetalie. Druhá světová válka jako manga komedie?

Redakce

Redakce

2. 8. 2010

Německo je blonďatý modrooký pedant, Japonsko rezervovaný krasavec a Itálie rozmazlený fracek? Ano, to je Hetalie.

Hetalie – mocnosti Osy je první díl populárně historické mangy. Co také edukativního očekávat od komiksu z druhé světové, kde je každá ze stran konfliktu personifikována jednou postavou fešného mládence, držícího se stereotypů své země. Oproti třem zástupcům Osy budou stát Spojenci, reprezentováni věčně flirtujícím Francií, naivním Amerikou, konzervativním Anglií, milým, ale krutým Ruskem a přes 4000 let starým Čínou.

Hlavním hrdinou je ale Itálie. Jeho hlavní povahový rys se skrývá už v názvu knihy. Hetalie je složenina hetare (japonsky neschopný) a názvu Itálie. Osudy Itálie a jeho přátel i nepřátel za druhé světové války i po ní budete moci sledovat v sérii krátkých příběhů, u kterých se nebudete muset bát, že je zhltnete na jedno posezení. A možná se i přeci jenom dozvíte něco nového z historie, i když hlavním cílem této mangy bude pobavit.

Manga Hetalie – mocnosti Osy 1 vyšla na začátku léta v nakladatelství Zoner Press v edici Zoner Manga, a pochází z ruky Himaruja Hidekaz. O překlad se postarala Jana Šimonová. Recenze vyjde na Topzinu v průběhu srpna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hetalie. Druhá světová válka jako manga komedie?

Hide picture