Menu
FANZINE.cz
Technologie

Hitman Absolution znamená pro studio Square Enix poslední naději před bankrotem

Peter Kačina

Peter Kačina

15. 5. 2011

Nasazení tlumiče, číslo 47 a 26 sekund videa. Přesne tolik stačí k buřlivé diskuzi o novém dílu série o nejlepším zabijákovi na dobré straně zákona – o Hitmanovi.

Charismatický zabiják si získal spoustu fanoušků Zdroj: Vydavatel hry

Již před pár dny uviděl světlo světa první trailer na Hitman Absolution. Moc jsme se z něj ale nedozvědeli. Konkrétně v něm byly 4 záběry všeho všudy. Ale přece jenom jedna informace se z něj vyčíst dala. Hitman přijde.

Vývoje téhle pecky se ujme (ostatně jako u každého Hitmana) studio IO Interactive, které je součástí  společnosti Square Enix Europe.  Bohužel tady nastává trochu problém, protože nedávno vyšlo najevo, že „malá ztráta“ společnosti Square Enix není až tak malá ale je rovných 91 milionů britských liber! Společnost ruší menší projekty, a u těch vetších  seškrtává, kde se dá.  Aby toho nebylo málo, v noci ze středy na čtvrtek několik hackerů zaútočilo na oficiální web hry Deus Ex a dalších pár stránek Square Enixu.

Což by samo o sobě tolik nevadilo, ale údajně si hackeři odnesli i informace o 80 000 registrovaných uživatlů stránek a dalších 9000 dokumentů. Není to nějak závratné čislo oproti útoku na Sony přes Playstation Network, kde hackeři odcizili přes 100 milionů uživatlských učtů, ale dobré pověsti Square Enixu to rozhodně neprospěje.

Hitman Blood Money

Hitman Blood Money

Podívejme se ale i na dobré zprávy ohledně Hitman Absolution. Příbeh sleduje Agenta 47, jenž přistoupí na svůj nejnebezpečnější kontrakt. Poté, co ho zradí lidi, kterým důveřoval se ocitne ve středu temné konspirace a musí vyrazit napříč zkaženým a prohnilým světem aby objavil pravdu. Alespoň tak to stojí v oficiální tiskové zprávě. Hra samotná se prozatím může pochlubit technologií Glacier 2TM, což slibuje vynikající grafiku ale i vyšší hardwarové nároky.

Když jsem se zmínil o grafice, neuvedl jsem nejlepší zprávu o Absolution. Hitmanovi to sice ve filmu moc nevyšlo dle představ, ale vývojáři se nenechali odradit a spojení s filmem se jim zamlouvá.  Ano, připravuje se druhý hitmanovský film. Realistický feeling pohybů a mluvy postav ve hře zajistí Giant Studios (známe především z přípravy Avatara), hlavným záporákem bude Blake Dexter (v podání Keitha Carradina) a jedinou lidskou tvář na nástěnce „kamarádi a známí“, Dian Burnwood, ztvární Marsh Thomason.

„Vzali jsme herce, jako je Marsha a Keith, a udělali záznam celého těla, obličeje a hlasu v simultánních scénách. Některé jsou velmi náročné a zahrnovaly spoustu rekvizit a interakce mezi herci“ řekl o spolupráci s filmaři Tory Blystad z IO Interactive. Dále Tory pokačoval „Vytvořili jsme stylizovanější, vážnější a temnější hru jak po stránce grafické, tak i příběhové.“

Takovýto styl by měl být i v chystaném filmovém snímku, ale o něm zatím nejsou žádné další podrobnosti. Nezbývá nám nic jiného než jen čekat, jelikož Hitman Absolution vyjde na PC, Playstation 3 a Xbox 360 až v příštím roce, ovšem víc informací by měli tvůrci oznámit na E3.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hitman Absolution znamená pro studio Square Enix poslední naději před bankrotem

Hide picture