×
FANZINE.cz

Hledáte fantasy, sci-fi a erotické komiksy? Zkuste Heavy Metal

Komiksy Heavy Metal jsou vysoce kvalitní díla mezinárodních výtvarných umělců. Na některých obálkách pracoval sám stvořitel vetřelce H. R. Giger. Původem komiks pochází z Francie a v tomto roce vyšel již dvěstěšedesátý první díl.

Heavy Metal je americký komiks známý především svou kombinací fantasy, sci-fi a odvážně oblékanými ženami.

V polovině sedmdesátých let minulého století nastartovat Leonard Mogel v Paříži francouzské vydání National Lampoon (průkopnický americký humorný časopis). Při průzkumu trhu objevil francouzský science-fantasy komiks Metal Hurlant (francouzská verze Heavy Metal), který se mu velice zalíbil.

Obalka: Jim WarrenKdyž Leonard Mogel získal licenci na americkou verzi, rozhodl se ji přejmenovat na Heavy Metal. V USA začal vycházet v dubnu 1977 jako brožovaný celobarevný měsíčník.

Zakládajícími redaktory amerického vydání Heavy Metal byli Sean Kelly a Valerie Marchant. Zakládající ředitel pro design byl Peter Kleinman. Časopis v současné době vlastní a publikuje Kevin Eastman, spolutvůrce Teenage Mutant Ninja Turtles.

Komiksem prošlo plno skvělých kreslířů, například Simon Bisley (Lobo, Sláine), který nakresli pár speciálů jako FAKK 2 nebo Four Horsemen of the Apocalypse.

Heavy Metal je multimediální maso

Kromě jiného byl v roce 1981 natočen i celovečerní film nabitý rockovou muzikou. Podle všeho vyšplhal rozpočet na tento film do výše 9 300 000 amerických dolarů.  Stejně jako komiks, film představoval pořádnou dávku nahoty a grafického násilí, i když ne v míře, jaká se dá pozorovat v komiksu.

Další celovečerní animovaný film byl alternativně nazýván Heavy Metal 2000 a Heavy Metal: FAKK 2. Rozpočet činil patnáct milionů dolarů; byl představen v roce 2000. Příběh byl postaven na románu Kevina Eastmana a hlavní hrdinku dabovala jeho ex-manželka Julie Strain.  Film však u fanoušků neměl takový ohlas jako první díl.

V roce 2011 režisér Robert Rodriguez oznámil na Comic-Conu, že si koupil filmová práva na Heavy Metal a plánuje vytvořit nový animovaný film. Pokud hledáte nějaký pořádně šťavnatý komiks a nemáte hluboko do kapsy, Heavy Metal bude to pravé ořechové.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..