Menu
FANZINE.cz
Komiksové knihy

Hledáte fantasy, sci-fi a erotické komiksy? Zkuste Heavy Metal

Jan Šuška

Jan Šuška

6. 5. 2013

Komiksy Heavy Metal jsou vysoce kvalitní díla mezinárodních výtvarných umělců. Na některých obálkách pracoval sám stvořitel vetřelce H. R. Giger. Původem komiks pochází z Francie a v tomto roce vyšel již dvěstěšedesátý první díl.

Heavy Metal je americký komiks známý především svou kombinací fantasy, sci-fi a odvážně oblékanými ženami.

V polovině sedmdesátých let minulého století nastartovat Leonard Mogel v Paříži francouzské vydání National Lampoon (průkopnický americký humorný časopis). Při průzkumu trhu objevil francouzský science-fantasy komiks Metal Hurlant (francouzská verze Heavy Metal), který se mu velice zalíbil.

Obalka: Jim WarrenKdyž Leonard Mogel získal licenci na americkou verzi, rozhodl se ji přejmenovat na Heavy Metal. V USA začal vycházet v dubnu 1977 jako brožovaný celobarevný měsíčník.

Zakládajícími redaktory amerického vydání Heavy Metal byli Sean Kelly a Valerie Marchant. Zakládající ředitel pro design byl Peter Kleinman. Časopis v současné době vlastní a publikuje Kevin Eastman, spolutvůrce Teenage Mutant Ninja Turtles.

Komiksem prošlo plno skvělých kreslířů, například Simon Bisley (Lobo, Sláine), který nakresli pár speciálů jako FAKK 2 nebo Four Horsemen of the Apocalypse.

Heavy Metal je multimediální maso

Kromě jiného byl v roce 1981 natočen i celovečerní film nabitý rockovou muzikou. Podle všeho vyšplhal rozpočet na tento film do výše 9 300 000 amerických dolarů.  Stejně jako komiks, film představoval pořádnou dávku nahoty a grafického násilí, i když ne v míře, jaká se dá pozorovat v komiksu.

Další celovečerní animovaný film byl alternativně nazýván Heavy Metal 2000 a Heavy Metal: FAKK 2. Rozpočet činil patnáct milionů dolarů; byl představen v roce 2000. Příběh byl postaven na románu Kevina Eastmana a hlavní hrdinku dabovala jeho ex-manželka Julie Strain.  Film však u fanoušků neměl takový ohlas jako první díl.

V roce 2011 režisér Robert Rodriguez oznámil na Comic-Conu, že si koupil filmová práva na Heavy Metal a plánuje vytvořit nový animovaný film. Pokud hledáte nějaký pořádně šťavnatý komiks a nemáte hluboko do kapsy, Heavy Metal bude to pravé ořechové.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Hledáte fantasy, sci-fi a erotické komiksy? Zkuste Heavy Metal

Hide picture