Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Horor Očista se vrací. A s ním i scenárista a režisér James DeMonaco

Kristina Friday

Kristina Friday

7. 10. 2014

Do třetice všeho dobrého i zlého. Američané dají opět prostor svým pudům, vzteku i pomstě a již potřetí se podrobí Očistě.

video
play-sharp-fill

Amerika blízké budoucnosti našla radikální řešení pro vzrůstající kriminalitu: na jednu jedinou noc v roce zlegalizovala všechny zločiny. A její nový recept na štěstí funguje náramně – v ostatní dny i noci připomínají Spojené státy ráj na Zemi. Jen se jich musíte dožít.

Přesně s takovýmto konceptem přišel v roce 2013 režisér a scénárista James DeMonaco. A vyplatil se mu. První Očista, v hlavních rolích s Ethanem Hawkem a Lenou Heady, i přes spíše smíšené kritiky vydělal při rozpočtu skromných 3 milionů dolarů přes 91 milionů. Ještě lépe si vedlo pokračování s podtitulem Anarchie, v hlavní roli s Frankem Grillem. To do českých kin vtrhlo na konci července.

Zdroj: Universal Pictures

Zdroj: Universal Pictures

Scénář ke třetí Očistě i tentokrát sepíše James DeMonaco, který se zřejmě chopí i režisérského megafonu. Kdy přesně se pokračování dočkáme zatím není známo, ovšem vzhledem k tomu, že první dva díly od sebe dělil pouhý rok, dá se předpokládat, že ani třetí Očista na sebe nenechá dlouho čekat.

Anarchii si na DVD a Blu-Ray můžete koupit již od 3. prosince.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Horor Očista se vrací. A s ním i scenárista a režisér James DeMonaco

Hide picture