Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Hororové knižní novinky v prosinci – Apokalypsa, Anita Blake a Lavondyss

Olga Buriánková

Olga Buriánková

13. 12. 2015

Vánoce jsou skoro tady a milovníky fantastiky opět čekají hrůzné světy. Je libo upíří erotiku Anity Blake, temný les mytág v Lavondyss, postapokalyptickou budoucnost nebo válečný horor?

Anita Blakeová přichází již posedmnácté, aby s jedněmi monstry randila a se druhými bojovala. Zdroj: výřez knižní obálky.

Anita Blakeová přichází již posedmnácté. Zdroj: výřez knižní obálky.

Hugh Howey: Silo 2 – Turnus

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Co předcházelo životu v „Silech“, podzemních mnohapatrových objektech, jediných místech na zeměkouli, kde mohou lidé přežít? Postapokalyptický román Silo, který se stal celosvětovým bestsellerem, vyvolal ve čtenářích otázku, jak to vše začalo.

A Turnus přináší odpověď. Mladý kongresman Donald Keene pracuje na tajném projektu – má to být jen mezní eventualita: do země zapuštěné obří obytné válce připomínající sila jsou přeci pouhou pojistkou pro případ nepředstavitelné katastrofy.

Ta ale jistě není na obzoru. O tu nikdo nestojí. Tu by si nikdo nepřál. O mnoho let později probudí v Silu 1 hibernovaného člověka. Oproti všem předpokladům si začíná rozpomínat na minulost – na příběh, který děsivě vypovídá o posedlosti mocí a neúnavném nasazení, s jakým jsou lidé ochotni zničit svět, jak jej známe. V Silu 18 se rodí nepokoje. A Silo 17 se odmlčelo…

Vydalo nakladatelství Knižní klub – Euromedia 2. prosince 2015.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Robert Holdstock: Lavondyss

Pokračování slavného fantasy románu Les mytág. Ve středu zbývající části původního lesa leží – Lavondyss – nepřípustný svět, nepopsatelné království, místo divů a hrůzy, smrti i znovuzrození, obydlené fantastickými bytostmi zrozenými z kolektivního lidského nevědomí.

Nyní je do tajemného srdce lesa zatažena mladá Tallis Keetonová, která – poté co se jí podaří překročit hranice zakázaných míst mýtické minulosti – pátrá po svém ztraceném bratrovi… a temném tajemství svého hrozného dědictví.

Vydalo nakladatelství Argo 4. prosince 2015.

Laurell K. Hamiltonová: Anita Blakeová 17 – S kůží na trh

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Sedmnáctý díl legendární urban fantasy série Anita Blakeová, lovkyně upírů. Když lovkyně upírů Anita Blakeová obdrží v balíku lidskou hlavu a prastarý upír jí napíše krví na zeď pozvánku do Las Vegas, nezbývá proslulé Popravčí nic jiného než narychlo opustit všechny své zvířecí a nemrtvé miláčky a vydat se na pomoc policistům do Města hříchu. Hon na nemrtvého sériového vraha začíná.

Záda Anitě naštěstí kryje zabiják Edward ukrývající se za odznakem federálního šerifa, ovšem ani s jeho pomocí není snadné upírovo denní útočiště vypátrat. Klacky pod nohy jí hází samotní policisté, pohoršení její nechvalnou pověstí. Vedle předsudků svých kolegů se Anita musí vypořádat také s úklady královny místního klanu bílých tygrů. Vítejte v Městě hříchu, v jámě tygří.

Vydalo nakladatelství Epocha 18. prosince 2015. 

Josip Mlakić: Živí a mrtví

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Střední Bosna, rok 1993. Třicetiletý Chorvat Tomo bojuje ve válce provázející rozpad Jugoslávie. Jeho jednotka je odříznuta od velitelství a musí se probít nepřátelským územím. Postup je ale náročný a pro Toma, který zabíjení z duše nesnáší, je opravdovým utrpením. Jak může střílet po neznámém člověku, natožpak po lidech, kteří ještě nedávno byli jeho sousedy, s nimiž se potkával v obchodě? Rozhodnutí, zda opravdu použít zbraň, bude muset záhy udělat na planině jménem Hrobové pole…

Střední Bosna, rok 1943. Třicetiletý Martin patří k jednotce domobranců, která musí splnit tajný úkol pod velením arogantních ustašovců. Jejich kapitán vede celou jednotku do záhuby, vstříc partyzánům. Krvavá řež se odehraje na planině, jejíž jméno straší ve snech snad každého vojáka – Hrobové pole…

Hrdinové obou příběhů, toho z roku 1993 i toho o padesát let dříve, se během boje dostávají na neznámý hřbitov, kde je kromě hutné mlhy čeká i něco jiného než jen roztodivné náhrobní kameny všech bosenských náboženství.

Vydalo nakladatelství Gorgona v prosinci 2015.

Stephen King: Právo nálezce

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Jakou moc má vyprávění příběhů a jak může literatura zasáhnout do života? John Rothstein je věhlasný spisovatel, ale už léta nic nepublikoval. A jeho věrný čtenář Morris Bellamy zuří! Spisovatele nakonec zabije a ukradne mu rukopisy nevydaných textů. Kořist si ukryje, ale pak se ocitne ve vězení kvůli jinému zločinu.

Po několika desítkách let najde schovaný lup malý chlapec, ale Morris Bellamy se pokladu za žádnou cenu nechce vzdát… V hlavních rolích mistrně napsaného románu se objeví nesourodá trojice pátračů z Kingova románu Pan Mercedes.

Vydalo nakladatelství Pavel Dobrovský Beta v prosinci 2015.

…a nakonec duchařina pro odlehčení…

Petra Neomillnerová: Amélie a duchové

Zdroj: knižní obálka

Zdroj: knižní obálka

Velké finále a nečekané rozuzlení v závěrečném dílu duchařské trilogie o Amélii. Dům na břehu Vltavy už vůbec není zapomenutý a tmavý. Žije v něm Markéta, která sní o tom, že bude zpěvačkou, a Amélie, která by se zpěvačkou také ráda stala, kdyby ovšem nebyla duch. Ale mohou duchové zpívat lidem? Mohou se duchové zamilovat?

Pokojný život v domě plném hudby naruší varovný vzkaz a pak i nezvaná návštěva. K nočnímu světu duchů totiž nepatří jen Amélie a její maminka, ale i bytosti mnohem temnější a nebezpečnější. Dokážou se jim Amélie a Markéta ubránit? Překonají přátelství a vůle k životu úklady těch, pro které je radost i láska jen porušení pravidel? Svět duchů je strašidelnější, než by se mohlo zdát.

Třetí, závěrečný příběh o Amélii slibuje velké finále i nečekaně rozuzlení, které působivými ilustracemi opět doprovodil Lubomír Kupčík.

Vydalo nakladatelství Albatros Media v prosinci 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hororové knižní novinky v prosinci – Apokalypsa, Anita Blake a Lavondyss

Hide picture