Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Hororové literární novinky v listopadu přivádějí Lovecrafta i upíry

Olga Buriánková

Olga Buriánková

30. 11. 2015

Prodlužující se noci mohou ctitele fantastiky inspirovat k četbě temnějších příběhů. Právě jim jsou určeny zejména hororové novinky pro listopad. Přicházejí Bytosti ze záhrobí, upíři i vražední psychopati.

V temnotě se daří nejrůznějším monstrům. Zdroj: výřez knižní obálky.

V temnotě se daří nejrůznějším monstrům. Zdroj: výřez knižní obálky.

Svatopluk Doseděl: Truhla ze Zálivu smrti

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Ve třech novelách Svatopluka Doseděla vás čekají příběhy o vražedném astrálním zlu, přetrvávajícím stovky let v místě bývalého popraviště, brutální lidské bestii z čerstvě osvobozených Sudet a zoufalém činu, spojeným s její likvidací, a také o podivném přání umírajícího starého žida, který touží nalézt zednářský poklad a zajistit si tak život věčný.

Autor zde, stejně jako v předchozích knihách Bestseller a Zlo přichází třikrát, zručně kombinuje trojici osvědčených ingrediencí, jimiž jsou regionální pověsti, civilní přístup a vypravěčský cit, čímž vytváří tím přesně ten typ moderního hororu, který mají jeho čtenáři tak rádi.

Vyšlo jako příloha časopisu Pevnost 11/2015. Samostatně vydá nakladatelství Epocha začátkem roku 2016.

Anita Ganeri: Bytosti ze záhrobí – Upíři a nemrtví

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Vydej se na dobrodružnou cestu do záhrobí! V našem úžasném obrazovém průvodci najdeš spoustu zajímavých informací o bytostech, jejichž existence je opředena záhadami a tajemstvím. Správnou atmosféru navodí trojrozměrné digitální ilustrace, díky kterým bytosti z temnot na stránkách knihy takřka ožijí.

  • vstoupíš do mytického světa upírů, mumií a dalších nemrtvých
  • naučíš se odhalit skutečného upíra
  • zjistíš, jak se chránit před krvežíznivými tvory
  • dozvíš se, ve kterých zemích můžeš narazit na zombie

Tak se pusť do čtení a užij si skvělou strašidelnou zábavu!

Vydalo nakladatelství Fragment 2. listopadu 2015.

Oscar de Muriel: Vražedné struny

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Strhující směsice krimi, historického románu a hororu — skvělá kniha pro fanoušky Sherlocka Holmese a Jonathana Creeka. Edinburgh, rok 1888. Ve svém pokoji je nalezen zavražděný houslista.

Služebná mrtvého virtuosa přísahá, že v noci slyšela hrát několik hudebníků, ale v zamčené místnosti je jediné tělo a neexistuje cesta dovnitř ani ven. Způsob provedení vraždy nápadně připomíná dílo Jacka Rozparovače, a tak Scotland Yard ve strachu z všeobecné paniky vyšle detektiva Iana Freye, aby případ naoko vyšetřoval jménem oddělení zabývajícího se okultismem.

Jenomže Freyův nový šéf, inspektor „Devítiprsťák“ McGray, skutečně v tyto nadpřirozené nesmysly věří. McGraye dovedla k pověrčivosti jeho tragická minulost. Ale i Frey nakonec musí uznat, že nad tímto případem zůstává rozum stát. A když jednou někdo přijde o rozum, kdo ví, o co přijde příště…

Vydalo nakladatelství Host 3. listopadu 2015.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Asa Larssonová, Ingela Korsellová: PAX – Neviditelný zloděj

Hlad, který se nedá utišit… V Mariefredu se ztrácejí peníze, věci i zvířecí mazlíčci a hlavním podezřelým je Alrik. Kdo jiný by mohl mít krádeže na svědomí než jeden z bratrů, kteří se sem před nedávnem přistěhovali do pěstounské rodiny? Většina lidí má okamžitě jasno a ani je nenapadne, že by za mizením věcí mohlo být něco jiného. Třeba magie. Plány černé čarodějnice se tak pomalu mění ve skutečnost…

Čtvrtý díl série PAX pro mladé čtenáře.

Vydalo nakladatelství Host 12. listopadu 2015.

Courtney Cole: Nocte

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina – moje dvojče, můj bratr Finn – je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám každého stébla.

Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila.

Proč? Kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.

Vydalo nakladatelství CooBoo 23. listopadu 2015.

Milena Durková: Tyrano, dobrodružství českého upíra

Tyrano_dobrodružstvi ceskeho upira

Zdroj: knižní obálka.

Na jednom v zámečku v Čechách žije podivná rodinka. Upíří rodinka! Nejmladší ze tří bratrů Tyrano se ale jako upír moc nevyvedl. Má zrzavé vlasy a nenarostly mu ani upíří špičáky. Když už rodina neví, co s ním, vystěhuje ho do opuštěné chatky v lese, kde má žít a každý měsíc hlásit, kolik zlých skutků udělal.

Jednoho dne Tyranovi bratři omylem unesou lidského kluka Kryštofa. A protože neví co s ním, hodí ho na krk nemehlu Tyranovi, který mu má pomoct najít rodiče a vrátit se domů. Chlapec ale z nějakého důvodu nechce prozradit, kdo jsou jeho rodiče a kde bydlí…

Vydalo nakladatelství Fragment 23. listopadu 2015.

S. T. Joshi sest. Černá křídla Cthulhu 2

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Dílo H. P. Lovecrafta inspiruje umělce už celá desetiletí. Stephen King o Lovecraftovi prohlásil, že je „největším tvůrcem klasického hororu dvacátého století“.

V tomto svazku nám S. T. Joshi, nejvýznamnější současný expert na Lovecrafta a vše s ním související, jenž mimo jiné restauroval jeho povídky pro jejich nedávná definitivní, anotovaná vydání, představuje osmnáct povídek kosmické hrůzy, inspirovaných jak dílem, tak myšlenkami a životem „podivného pána z Providence“.

Do své druhé lovecraftovské antologie opět vybral povídky od renomovaných současných autorů hororu, jako jsou John Shirley, Caitlin R. Kiernanová, Darrell Schweitzer, Nicholas Royle, Steve Rasnic Tem, Chet Williamson a další, jež znovu nechává rozehrát temné variace na věčné téma střetu člověka se závratností tajuplného, neprobádaného vesmíru.

Vydá nakladatelství Laser-books v listopadu 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hororové literární novinky v listopadu přivádějí Lovecrafta i upíry

Hide picture