Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Horory v lese. Bojíte se spíše šílené čarodějnice, nebo vraždících monster?

Kristýna Balatková

Kristýna Balatková

20. 11. 2017

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Filmoví tvůrci se tímto příslovím inspirují poměrně často, jelikož hororových filmů, odehrávajících se v lese můžeme nalézt celou řadu. Zde jsou některé z nich.

FOTO: Chovejme se k lesům lépe!

Výlet do lesa se vám nemusí vyplatit, Foto: Tomáš Lénard, Topzine.cz

Mnoho lidí si chodí do lesa odpočinout. Nabízí klid, mír, čerstvý vzduch a krásnou přírodu. Ale přiznejme si to – téměř každého občas napadne, jak děsivé by to bylo, kdyby se najednou mezi stromy mihla nějaká postava, nebo kdybychom zůstali v lese přes noc úplně sami se všemi těmi podivnými zvuky okolo. Ano, i takové poklidné místo jako je les, může být pořádně děsivé. Následující filmy jsou toho důkazem.

5. Pach krve

Komu se již někdy porouchalo auto na lesní cestě, jistě ví, že to není nic příjemného. Nikde nikdo, pomoc v nedohlednu, všude okolo jen hluboký les. Skupinka kamarádů píchne gumy o ostnatý drát, který někdo v lese nastražil, vydají se tedy hledat pomoc do lesa. Naleznou osamocenou chatu, do které vstoupí v domnění, že konečně nalezli někoho, kdo jim pomůže.

Čeká je ale velmi nemilé překvapení, když zjistí, že v domě žijí brutální, zmutovaní kanibalové, kteří se snaží ulovit kohokoli, kdo náhodou zavítá do jejich okolí. Hrozivá monstra zabijí každého, kdo jim přijde do cesty a nenechají nikoho jen tak odejít, takže tuto hru o přežití není vůbec snadné vyhrát.

4. Pátek třináctého

Také jste jako děti jezdili na tábory? Možná se vám tam po zhlédnutí Pátku třináctého už tolik nechtělo. V roce 1958 byli v táboře Crystal Lake zavražděni dva mladí vedoucí. O dvacet let později se nový vedoucí Steve rozhodne tábor znovu otevřít. Vydá se tam tedy ještě s dalšími vedoucími, aby tam vše připravili před příjezdem prvních návštěvníků.

Již po cestě do tábora je jedna dívka zabita a brzy poté začne být jasné, že někdo chce vyvraždit celý tábor. Mrtvých přibývá neuvěřitelně rychle, telefon je hluchý a není kam utéct. Skautské tábory už nejsou, co bývaly…

3. The Evil Dead

Tento film, který nastartoval kariéru režiséra Sama Raimiho, je dnes již kultovní záležitostí. Pětice spolužáků chce společně strávit pár dní v opuštěné chatě uprostřed lesa. Najdou podivnou knihu, a také pásku, jejímž přehráním nechtěně vypustí na svět zlé démony, kteří je začnou ovládat, terorizovat a donutí je snažit se zabít navzájem.

Hlavního hrdinu Ashe (Bruce Campbell) čekají nebezpečné chvíle plné děsu, krve a násilí při snahách přemoci tajemného lesního ducha a zároveň se nenechat zabít svými posedlými přáteli.

2. Ils

Francouzský horor Ils děsí svou téměř obyčejnou, ale o to realističtější zápletkou. Mladá učitelka Clementine žije se svým přítelem v domku na samotě u lesa. Jednoho večera ale zažijí nevídané hrůzy. Několik cizinců vnikne k nim domů a začnou si s nimi hrát na kočku a na myš.

Pár se při pokusu utéct vydá to temného lesa, ale i tam je podivní násilníci dostihnou a opět se začnou vyžívat v jejich mučení. Diváky ani hlavní hrdiny by ani ve snu nenapadlo, kdo oni násilníci ve skutečnosti jsou… Snímek je tak korunován velmi podařenou pointou, kterou čtenáři nebudeme prozrazovat.

1. Záhada Blair Witch

Tři studenti Heather, Josh a Mike se vydají do Marylandského lesa natočit dokument o jakési pověstné čarodějnici, která v těchto lesích údajně přebývala a kradla malé děti. Zpočátku se vše vyvíjí dobře. Jenže pak zmizí Joshe, a zdá se, že šílená čarodějnice ještě neřekla poslední slovo…

Tento film způsobil revoluci svým inovativním zpracováním a realističností. Mnozí lidé se opravdu domnívali, že to, co sledují, jsou skutečné záběry z kamer třech studentů, kteří v lesích záhadně zmizeli a zanechali po sobě tyto nahrávky.

A jaké jsou vaše oblíbené horory odehrávající se v lese? Napište nám je do komentářů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Horory v lese. Bojíte se spíše šílené čarodějnice, nebo vraždících monster?

Hide picture