Menu
FANZINE.cz
Hry

Houdini a jeho slavné úniky. Chcete taky?

Únikové hry jsou fenoménem dnešní doby. Být uzavřeni v místnosti, ze které se můžete dostat ven jen s pomocí svého důvtipu a koordinované spolupráce, láká stále více lidí. Některé lidi tyto úniky baví dokonce natolik, že se jimi i živí. Říká se jim iluzionisté a možná nejznámější mistr úniků a iluzí je Harry Houdini.

Houdini předváděl nejvíce svého umění na začátku dvacátého století. Do objevu a používání televize zbývalo ještě pár let a o internetu si mohli nechat lidé jen zdát. Díky svým neuvěřitelným únikům z nemyslitelných situací však přesto získal Houdini celosvětovou slávu. Představme si čtyři jeho neslavnější úniky a zmizení:

Únikové hry houdini

Únik z pout

Koncept je snadný. Iluzionistovi jsou spoutány ruce za zády pouty a on se z nich snaží dostat ven. Co ovšem učinilo z Houdiniho celosvětovou hvězdu bylo to, že se ze zamčených pout dokázal dostat během několika vteřin.

Únikové hry houdini

Muž přes palubu

V létě roku 1912 si Houdini nechal svázat své ruce a nohy řetězy a zamknout se do dřevěné bedny, která byla navíc zatížena. Bedna byla následně vhozena do řeky Hudson River v New Yorku. Zda Houdini pro tento trik použil iluzi nebo svou dokonalou techniku úniku se již nikdy nedozvíme. Co ale víme jistě je to, že v bezpečí byl již během jediné minuty.

Únikové hry houdini

Když zmizí slon

Mizející slon byla pro Houdiniho taková odbočka od jeho typických únikových triků. V té době nechávali kouzelníci a iluzionisté běžně nechávat mizet králíky, Houdini ale nastavil laťku o mnoho pater výše. Jednalo se samozřejmě o přesně a důsledně připravený trik, na kterém se podílelo několik asistentů, zajímavější ale je, že stejně jako v případě dnešních únikových her, klíčem k obrovskému úspěchu byla týmová práce!

Únikové hry houdini

Nádoba na mléko

Houdini si liboval ve stísněných prostorách. Již v roce 1901 si nechal spoutat ruce a vlezl si do velké nádoby na mléko, která ale dosahovala sotva poloviny jeho výšky. Asistenti poté nalili do nádoby vodu a zavřeli víko. Houdini musel pravděpodobně celou dobu zadržovat dech, přesto se mu ale povedlo z nádoby uniknout během dvou minut.

Už víte, co znamená vyhrát v únikové hře? V dnešních únikových hrách samozřejmě nebudete muset zadržovat dech a nebudete vystaveni jakémukoliv nebezpečí, ale přesto budete muset přemýšlet, řešit hádanky a šifry a při tom budete omezeni časovým limitem. Podobně jako Houdini.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Houdini a jeho slavné úniky. Chcete taky?

Hide picture