Menu
FANZINE.cz
Technologie

Hra DiRT 3 představí závodní simulaci nové generace. Podívejte se na video

Dominik Butschek

Dominik Butschek

23. 4. 2011

Dirt 3 LanciaZávodní hra DiRT 3 od Codemasters dostává velmi konkrétní obrysy díky novým informacím z videí, kde vývojáři odpovídají na otázky fanoušků.

Dirt 3 Audi Quattro

Zajezdíte si i v úplných klasikách rallye                                    zdroj: distributor hry

DiRT 2 byl kritizovaný zejména pro menší množství rally než bylo zvykem. I tak se mu povedlo získat velmi slušné hodnocení za svoji hratelnost a grafickou stránku, která byla na velmi vyspělé úrovni. Zdá se, že vývojáři se poučili a v DiRT 3 se snaží o eliminaci chyb, kterých se dopustili u předchozího dílu.

Více rally, více míst, více všeho

Aby se hra více přiblížila realitě, autoři se rozhodli pro návštěvu rallyové školy, kde si mohli vyzkoušet jaké to je být za volantem silného auta mimo silnici. Stejně jako v případě minulého dílu jim navíc pomáhá s vývojem americký závodník Ken Block, který má na podobu hry obrovský vliv. Autoři tedy tvrdí, že hra bude vyváženým mixem mezi simulací a arkádovou hratelností. Pokud se jim jejich slib podaří dodržet, má DiRT 3 šanci oslovit a pohltit velké množství hráčů.

Potvrzeno bylo také upřednostnění rally před zbytkem typů závodů. Rally bude zastávat 60% všech závodů a je na ni kladen důraz. Znamená to tedy částečný návrat ke kořenům? Předchůdce série DiRT, Colin McRae Rally, získal svoji fanouškovskou základnu právě na rally a na ničem jiném. Jelikož je pořádných her s rally tématikou velmi málo, doufejme, že Codemasters svoje sliby dodrží a budeme si moct užít pořádné off-roadové závodění.

Dále bylo potvrzeno několik nových lokací a s nimi i nové povrchy. Kromě již známých míst se podíváme do Finska, Norska nebo třeba do Michiganu. Zároveň s nimi autoři vyjmenovávali povrchy na kterých budeme jezdit. Kromě asfaltu, hlíny, trávy, štěrku a skalnatého podloží nám přibyde hlavně sníh a led. Dokonce víme, že hodně tratí bude tyto povrchy mixovat, a otestují tak přizpůsobivost řidiče. A nejen povrchy ovlivní jízdní podmínky, konečně se objeví i počasí a jízda ve sněhové vánici může být velmi zajímavou zkušeností.

Pokud toužíte po konkrétních číslech, hra má zatím 32 rallyových tratí. Budete si opět moct vybrat ze dvou spolujezdců – muže a ženy. Auta budou obsahovat retro kousky z šedesátých let, například první Audi Quattro, ale dostanete se i k nejmodernějším vozům z let 2010 a 2011. A na závěr, datum vydání hry je stanoveno na 24. 5. 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hra DiRT 3 představí závodní simulaci nové generace. Podívejte se na video

Hide picture